Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen fajta jógát kezdjek el...

Milyen fajta jógát kezdjek el itthon?

Figyelt kérdés
Gondolkozok, hogy elkezdjek-e itthon jógázni. Sportolok napi rendszerességgel(edzőterem és heti 2 foci). Azt szeretném, hogy jobban tudjak összpontosítani, koncentrálni, szellemileg és fizikailag erősödjek, a tüdőm kapacitását növeljem. Későbbi munkámra készülnék ezzel rá, hogy kitudjam kapcsolni az agyam, és csak a célra tudjak koncentrálni, ehhez megfelelő a jóga?

2013. aug. 25. 21:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Az alapján,amit leírsz,napi szintű edzések,alapból rendelkezel azokkal a képességekkel,mint amire vágysz.Ha pedig meg akarod erőszakolni magad,mert nincs kedved ahhoz a melóhoz,akkor csinálhatsz akármit,ez nem fog megváltozni.Mert alap esetben pont,hogy észnél kellene lenni munka közben,nem kikapcsolni az agyad.Ha havi 1 milliót keresnél mondjuk,akkor a motivációddal és a hozzáállásoddal valószínűleg nem sok gond lenne.Ha van rá lehetőséged nézz másik munkát,ahol megfizetnek és nem kell megerőszakolnod magad,mert valamilyen szinten érdekel téged.

Ha pedig ilyen éjjeli őrnek készülsz,vagy hasonló elviselhetetlen unalmas agymegölő munkakörbe,akkor viszont alap a fegyencedzés és a jóga mondjuk,mert jól elviszik az időt,nem kell hozzá eszköz és még értelmet is adnak az ottlétnek.

2013. aug. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmazhattam, de nekem pont az a lényeg, hogy csakis arra az egy dologra tudjak teljesen odakoncentrálni, körülöttem minden ki legyen kapcsolva(ha ordítanak a fülembe, akkor is el tudjam végezni a feladatot). Nem azért kérdeztem mert unalmas, csak hogy minél jobb legyek, a legjobb, és minden vizsgán kitűnően átmenjek:) Tehát nem arról van szó, hogy nincs önfegyelmem, nem tudok koncentrálni, hiperaktív vagyok, hanem maximálisan odafigyelést tudjak nyújtani, szellemileg friss legyek. Katonai munkáról van szó egyébként.
2013. aug. 25. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!