Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy lehet viszonylag nagyon...

Hogy lehet viszonylag nagyon nagyon rövid idő alatt megnövelni az erőnlétet?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

Nem hiszek a csodákban, tudom hogy nincsenek szuper fogyókúrák, nincsenek instant izomkészítmények amiket ha megiszol 1 éjszaka alatt kétszer akkorára nősz, viszont lenne egy kérdésem.

Hogyan lehet az erőnlétemet megnövelni viszonylag 2 hét alatt? Szeptember elsején lesz egy sulis felmérő, ahol 2 km futást, fekvőtámaszt, felülést meg ilyesmiket mérnek le. Eddig mindig szinte kiváló voltam, a futással voltak gondjaim de az majdhogynem kiváló volt. Idén nyáron dolgoztam, rászoktam a cigire, és semmit nem sportoltam. Ma elmentem futni, 3 km-t 22 perc alatt futottam le, utána csináltam 20 fekvőt és csak feküdtem a padlón....


Szeretném a felmérőre rendbe tenni magam, ha nem is kiválót kihozni, egyszerűen csak sokkal jobb formába lendülni. Nem tudom, hogy majdnem 2 hét alatt mit lehet ebből kihozni. Valami edzéstervet is írhattok. Én arra gondoltam hogy reggel és este is eljárok futni, de egyenletes tempóban, a rövid sprint-hosszú kocogás-rövidebb sprint dolgot nem szeretem, pedig suliban így csináltuk. Én inkább a folyamatos egyenletes tempójú futás híve vagyok, mert akkor ráállok a saját tempómra és viszonylag bírom (igaz, hogy a nyári semmit tevés miatt nagyon lassú vagyok), ezek mellé húzódszkodás, lábemelés, fekvőtámasz, felülés, híd kombókon gondolkozok.

Ha van valami ötletetek, hogy 2 hét alatt milyen edzés típusokkal/edzéstervvel lehet rendbe szedni magam, hogy ne cinkeljek be írjatok már légyszives.


Mégegyszer leszögezem, nem a világot akarom megváltani 2 hét alatt mielőtt írnátok hogy ezt nem lehet:D


2013. aug. 26. 21:01
 1/2 anonim ***** válasza:

Két hét alatt?

Meztelen Harcos és Fegyencedzés könyvek olvasgatása.

2013. aug. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A fegyencedzés meg van, de azzal az a gáz, hogy semmi konkrétat nem ír azon kívül, hogy edzz addig a falhoz nyomkodva majd elengedve magad, amíg nem bírsz belőle megcsinálni x darabot, ha ez megvan csak utána kezdhetsz bele fél fekvőtámaszt megcsinálni, ha sikerül x darab fél fekvőtámaszt megcsinálni akkor csinálhatsz normális fekvőt és így tovább és így tovább... Na nekem ehhez nincs hangulatom, ha már edzek akkor normálisan fekvőzni akarok nem bohockódni meg szinteket ugrálni. De azért köszi hogy írtál.

Egyébként a könyv nagyon jó, nem fikázni akarom, tényleg iszonyatos erőt érhetsz el ha a tested egészét beleteszed, és csinálod, de ez szerintem legalább fél év. Én meg 2 hetet akarok orrba szájba edzeni, hogy ne égjek be felmérőn. Na ehhez kellene valami kis rendszer, akinek volt már tapasztalata vagy tippje az írjon.

Most magamtól én is tudom mit csináljak, leírtam mikor fogok csinálni már holnap reggeltől, viszont tippeket, ötleteket, edzéstípusokat, tapasztalatokat írhattok nyugodtan.

Köszönöm a válaszod!

2013. aug. 26. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!