Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A krav magások vállból ütnek...

A krav magások vállból ütnek vagy csípőből?

Figyelt kérdés
Én 8 évet karatéztam (hayashi ha shito ryu) és most, hogy abba hagytam arra gondoltam, hogy kipróbálnám magam a krav magában is:). A karatéban csontig belém nevelték a csípőből ütést és érdekelne, hogy a krav maga edzéseken ezt, hogyan tanítják, mert ha box szerű váll ütéseket akarnak majd velem gyakoroltatni azt nem fogom bírni:DDD.
2013. szept. 2. 18:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
mindegy h honnan ütnek, a csípőből való ütésnél nincs erősebb, hiszen a törzsizomzat a test legerősebb izma.
2013. szept. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A test legerősebb izma(i) a lábon van(nak).
2013. szept. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 aikiboxer ***** válasza:
0%
A karate ütéskultúrája nem erős, hanem merev és retrográd. Próbáld ki magad egyszer egy bokszoló ellen, és megérted amiről beszélek. (Én is hayashi-ha shito ryu után mentem el bokszolni. ;)
2013. szept. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

nem karatéztam,uh csak videók alapján tudok véleményezni,de szerintem úgy ahogy te csinálod,alapból sokkal rövidebb az ütőtáv és rossz helyre is megy vissza a kéz derékhoz,nincsen védve a fej.

a karate és az önvédelmi edzések kapcsolatáról meg amit láttam.

még régebben kipróbáltam egy fél évre x önvédelmi edzést és 1x lejött egy fekete öves kyos csaj.

neki nagyon nem feküdt az egész.

annyira merev volt a mozgása,hogy az nem igaz és az edző percenként ment oda szólni neki,hogy tegye fel a kezét védje a fejét és ne legyen kiemelve,jó helyre húzza vissza ütés után,nem is jött többet.

a rúgások jól mentek neki.

de bárhová is mész karate után az ökölvívó technika kikerülhetetlen lesz valószínűleg.

2013. szept. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:). Utolsó: Szerintem a shito ryu-ban kellőképp tanítják, hogy minden esetben védd a fejed és az ütéseiddel minél messzebb benyúlj de ugyanakkor nagyon gyorsan visszaállj és védekezz (legalább is belém állandóan ezt nyomták:)). Szerintem az a csaj csak simán béna volt:D.
2013. szept. 4. 19:18
 6/11 aikiboxer ***** válasza:
0%
Sajnos Kérdező hamis illúziókba ringatod magad, amiből csak akkor fogsz felébredni, ha lemész egy bokszedzésre és ott egy teljesen kezdő megver. Nagyon sajnálom, de Korbácsnak igaza van.
2013. szept. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Srácok! Arra jutottam, hogy a küzdősportok körül általában mindig ilyen viták alakulnak ki. Szinte mindenki mást mond és mindenki máshogy látja, mindenki próbálja inkább a saját sportját dicsőíteni és megvédeni. Köszi a válaszokat légyszi többet ne írjatok:)
2013. szept. 11. 17:01
 8/11 aikiboxer ***** válasza:

Igazad van kedves Kérdező, ez egy olyan oldal, ahol mindenki mást mond, különben minek beszélgetnénk, ha mindenki ugyanazt mondaná? :)


Arra sem kötelező odafigyelni, ha valaki 5 évig járt hayashi-ha-shito ryura és utána kezdett el bokszolni, majd összehasonlítja a kettőt, hiszen biztosan nem azt mondja, mint aki csak az egyiket próbálta. :)

2013. szept. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Kedves aikiboxer. Természetesen ez az oldal olyan ahol mindenki mást mond, ehhez nem fér kétség. Viszont én a küzdő sportokról beszéltem amikről véleményem szerint sokan Lényegesen mást gondolnak. Nem mondtam azt sem, hogy nem érdekel a véleményed. Azért írtam, hogy nem szeretnék több választ kapni a kérdésemre mert a legtöbben elfogultságból a saját sportjukat védik (itt most nem feltétlen rád gondolok). Bár te meg nagyon szépen közölted velem, hogy egy kezdő boxoló megverne...Nem is ismersz. Mindegy, a lényeg, hogy a kérdésre válaszoltál viszont több hozzáfűzni való már nem igazán érdekel:)
2013. szept. 11. 18:56
 10/11 aikiboxer ***** válasza:
0%
Próba, cseresznye, kedves Kérdező -- jópár fekete öves karatemester lepődött már meg bokszedzésen, de nekem tényleg mindegy -- hidd nyugodtan azt, hogy Te tökéletesen meg tudod védeni magad, legyen ez a Te örömöd! :)
2013. szept. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!