Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Bűn -e, ha szeretnék szebb...

Bűn -e, ha szeretnék szebb alakot?

Figyelt kérdés
Szeretnék szebb alakot magamnak.Izmosabb lábat,kerekebb feneket stb..szeretnék magamnak is és másoknak is megfelelni. Hogy jobban tetszek másoknak! Ez bűn lenne? Mert elvileg csak a testemmel foglalkozok... Isten szemében bűn? Keresztények válaszoljanak légszíves :/ nagyon érdekel a válasz.

2013. okt. 4. 16:11
 1/8 anonim válasza:
100%
Attól hogy foglalkozol a testeddel,még foglalkozhatsz minden mással is. Tudod,ép testben ép lélek. Fogd fel inkább úgy,hogy a diéta (kvázi böjt) és a kitartóan végzett sport amit a szebb alakért teszel,olyan mint amikor a szerzetesek önként vállalták a kényelmetlenségeket a kolostorokban :)
2013. okt. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod :)
2013. okt. 4. 16:29
 3/8 anonim ***** válasza:
Miért lenne a bűn? Csak akkor bűn, ha mindent ennek rendelsz alá, ha ez a legfontosabb kérdés az életedben. Egy keresztény embernek sem kell a testét, az egészségét elhanyagolni. Csak nem helyezheti ezt a lelki üdvössége elé.
2013. okt. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm tényleg :) annyit idegeskedtem már ezen!
2013. okt. 4. 16:35
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hatalmas, sötétközépkori bigottság, ha valaki ezt akarja a fejedbe verni. Miért kéne fullba nyomnunk az aszkétát, és a hiten kívül minden másra csak éppen minimális időt szentelni?


Ennyi erővel mindenki legyen remete, éljen barlangban, egész nap imádkozzon, csak annyit egyen, amennyi éppen szükséges, szexelni is csak gyereknemzés céljából szexeljen, és utána rögtön bánja is meg. Születéskor az embereket burkolják csuhába, amit egész életükben ne vessenek le, mert úgysincs kinek látnia őket. Nem szeretem, ha valaki(k) mindenből a lehető legkifacsartabb értelmezést hozzák ki.


Ami az én véleményem, hogy egyáltalán nem bűn az, ha foglalkozunk a testünkkel, keresztény szemmel sem. Mert akkor elvileg azért kaptad, hogy rendben tartsd, hogy a lehető legjobbat tedd vele. Szerintem akkor már nagyobb bűn az, hogy ha valakinek a lustaság, a nemtörődömség, a káros szenvedélyek látszanak a testén, mint a ráfordítás, a munka, az odafigyelés.


A párodat pedig miért ne ajándékozhatnád meg egy szép test látványával? Ahogy fent is írtam, ha nem vagyunk extremisták, akkor szerintem ez teljesen rendben van.


Persze kérdés, hogy kinek akarsz tetszeni, hogy mire akarod használni a szép testedet, mert egy feszengő idiótát, egy pózoló-pucsító attention whore-t én is a WC-n húznék le legszívesebben, de ameddig a lelkiismereted rendben van, addig nincs miért bűntudatot érezz, és szégyenkezned magad előtt.


Ha pedig valaki okos, akinek savanyú a szőlő, dünnyög, és ezt ilyen burokba csomagolva teszi, nyugodtan tudatosítsd magadat, hogy irigy emberek mindig és mindenhol vannak, és csak azért, mert egyesek jobban tudnak másokat manipulálni, még nincs feltétlenül jobban igazuk.

2013. okt. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Girgoy válasza:

Alapvetően 2 dologgal kell tisztában lenni szerintem:


1. Isten eleve úgy teremtette az emebert, hogy fiatalkorában megszépüljön, tehát az Ő akaratával nincs ellentétben az, amikor a párválasztás korában a fiatalok tetszeni akarnak a másik nemnek. Ez természetes.


2. De nem kell túlzásba esni sem e téren. Túlzás pl. ha nárcisztikus módon beleszeretsz önmagad szépségébe, hiú leszel. Az is túlzás, ha a testedet arra használod, hoyg kizárólag testileg vonzódjanak hozzád a fiúk, mert ez kísértés a tisztátalan kapcsolatra. Az is túlzás, ha a szépségideálodat olyan világi értékekhez méred, amelyek nem a természetes szépségen alapszanak, ahnem mindenféle mesterséges, sőt kifejezetten ízléstelen dolgon, magamutogatáson, polgárpukkasztáson, stb.


Szóval: én azt javasolnám, ha lelkiismereti aggályaid vannak, akkor elsősorban azt fedezd fel, mi az a szépség, amivel Maga Isten ajándékozott meg, ahogy az kibontakozik fiatalkorodban. Inkább ezt fogadd el és hangsúlyozd ki jó ízléssel, mert nem mindenkinek a "tenyészsépségek" tetszenek, sokaknak az egyedi, természetes szépség jön be (és ezek általábban normálisabb fiúk is). A sportolás nem gond, amúgyis mozgásszegény a mi kultúrénk élete, egészséges is, önuralomra is nevelhet. De a keresztény ember mindig tudja, hogy a lelke értékesebb, mint a teste, tehát a leki szépséged fejlesztésére mindig több időt töltsél. Figyeld meg: Isten Maga is gondoskodik arról, hoyg ifjú korodban megszépülj.

2013. okt. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Most már értem :D
2013. okt. 4. 18:09
 8/8 aikiboxer ***** válasza:
100%
Nem bűn, sőt kötelesség az egészségeddel foglalkozni, és a párodnak tetszeni, akár fiú vagy, akár lány. A kapcsolat/szerelem fenntartása minden keresztény ember kötelessége, ennek pedig egyik eszköze, hogy tetszetős külsőd van.
2013. okt. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!