Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen túrautakat tudtok...

Milyen túrautakat tudtok ajánlani a Mátrában illetve a Bükkben? Rövidebb túrára gondoltam és ahol vannak régi várromok!

Figyelt kérdés

#túra #Mátra #várromok
2013. okt. 12. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Van turistatérképed (az a nagy zöld, amin az erdei turistautak jelzései vannak bejelölve)? A Bükkben én a Vöröskő-forrást, Imó-forrást ajánlom (ezek a Felsőtárkányi Erdei Vasút közelében vannak, nem tudom, most jár-e a vonat), vagy a Szalajka-völgyet: ott van a Fátyolvízesés és az ősember-barlang és kisvonat ott is van. Várromokat sajnos nem ismerek ott :(

2013. okt. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A Mátrában meg ott van az Ágasvár, ott van turistaház, de hogy a várból mennyi maradt, azt nem tudom.
2013. okt. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Még kezdő túrázó vagyok!Nincs turista térképem sem!Olyan 8-10 km-es gyalogos túrára gondoltunk!Köszi a válaszokat!Ha esetleg tudsz még ajánlani szívesen meghallgatom!
2013. okt. 12. 17:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Akkor a Bükkben a Szalajka-völgyet ajánlom így kezdésnek. Szilvásváradról fel lehet menni kisvonattal is egy darabig (de alaposan nézd meg a menetrendet, sok vonat van beírva, és csak az alján van ott, hogy melyik az, ami ősszel is közlekedik). De gyalog is meg lehet tenni azt a szakaszt. Ott van a fátyolvízesés, ami nagyon szép tud lenni, ha van benne elég víz. Továbbmenve föl lehet menni egy kisebb barlanghoz. Ez kb. 11 km összesen, oda-vissza számolva, amiből 2x4 km a vasúttal megspórolható. A vége a barlangnál azért jó meredek. A vasút mellett van egy érdekes kültéri erdészeti múzeum is.


Ha ez még kevés (ha vonatoztok, akkor tényleg elég kevés), akkor a barlangtól még lehet fölfelé tovább menni, az Istállós-kőig, majd a Nagy-Kopaszra. Onnét másik úton lehet lejönni, nem kell ugyanarra kétszer. Mondjuk még ezzel együtt se lesz valami hosszú túra.


Térképet itt találsz:

[link]


Ez nagyából az a rész, ami kell neked. Szilvásvárad van a bal felső sarokban, onnan sárga-zöld jel megy a vízeséshez a vasút mentén, a zöld háromszög a barlanghoz, és a zöld háromszögön tovább, majd a zöldön lejőve lehet a plusz kört megtenni. Ha veszel egy térképet (olyan 1500 Ft körül szoktak lenni, én mindig a Libriben veszem), akkor még kiegészítheted a túrát. Én azt a fajtát szeretem, amelyiken kilométerrács is van, mert azon könnyebb átlátni, hogy mi milyen messze van.


Sajnos több dolgot már nem tudok javasolni, mert nálam most csak egy nagyon régi (83-ban készült) térkép van, azóta sokat változtak a jelzések.

2013. okt. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez azért problémás kérdés, mert a várak gyakran olyan helyeken alakultak ki, ahol volt település. Magyarán ott áll most is a falu határában vagy közepén a vár, s nem kell hozzá külön túrázni (Kisnána, Sirok, Somoskő). Ami meg megmaradt és van értelme hozzá túrázni, az zömében tényleg csak rom vagy műemlék-jelleg miatt helyreállított kőhalmaz. Ezek meg általában olyan távol helyezkednek egymástól, hogy egy 15-20 kilométeres túrába aligha lehet 1-nél több várt megejteni (max. 2-t).
2013. okt. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A Mátrában van a siroki vár, ill. a Bükkben a dédesi várrom, szép a Zemplénben a füzéri, a regéci, a boldogkőváralja romok.
2018. dec. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!