Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni, tanácsot...

Tudnátok segíteni, tanácsot adni, hogyan kezdjek bele az un. Street workout "tornába"?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta szeretnék, un. street workoutozni, de sosem volt rá lehetőségem. Mindig is és még most is így 15 évesen) az a vágyam, hogy tudjak ilyeneket: https://www.youtube.com/watch?v=zLD2l5W7Or8&feature=youtube_..


Magamtól egész jól megtanultam a cigánykereket és a kézenállást előre szaltót. Tudok spárgázni is és állásból hidat. Tudom ez oly kevés. Ezt a tudásomat szeretném fejleszteni. A segítségeteket kérném: hogyan kezdjem el mit tanácsos csinálni? Hogyan kezdjek bele pl a videóban is látható szaltóba? Tudom, a videóban szereplő lány régóta csinálja, de egyszer én is el szeretném érni azt a szintet. Adnátok némi tanácsot, vagy linkelnétek videókat, amiből kiderül, hogyan kezdjek bele ebbe?… mert továbbra sincs lehetőségem ezt tanár segítségével fejleszteni.


(-mi az a street workout? [link] )



2013. okt. 22. 21:31
 1/10 anonim ***** válasza:

A szaltó nem kifejezetten street workout.

Az igazi az valahogy így néz ki:

http://www.youtube.com/watch?v=bqCojo2O7hw

http://www.youtube.com/watch?v=RFPsvF3UOdo

Persze ez már több éves edzés után.

Itt találsz kezdő edzésterveket: [link]


Amúgy én is most szeretném elkezdeni, csak kéne találni egy normális létesítményt ahol vannak beltéri húzódzkodók, korlátok. Mert jön a hideg, a hó akkor kint nem lesz valami jó :D

2013. okt. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm! akkor az lenne a kérdésem, hogy amit a lány csinál azt, hogy hívják... mert inkább olyat szeretnék csinálni...
2013. okt. 22. 22:09
 3/10 anonim ***** válasza:
Igazából nem túl kötött maga a fogalom. Ez is bele tartozhat, de ez inkább a nyújtásokra megy és ebben nem tudok segíteni.
2013. okt. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 aikiboxer ***** válasza:

Maga a "street workout" kifejezés csak annyit jelent, hogy "utcai gyakorlat", de valóban, ezt a saját testsúlyos izomépítésre, erősítésre szokták érteni. Ennek alapműve a Fegyencedzés című könyv, amelyben van komplett edzésprogram, gyakorlatok stb. Egyedül az étkezés fejezet nem jó benne (a Fegyencedzés 2-ben van), a kaját a testépítőktől lesd el. A könyv két fejezete kiegészíti egymást, nincs átfedés a gyakorlatok között.


Ha akrobatikus elemekre vágysz, akkor az másik sport, mondjuk szabadtéren a Parkour. De ezt én inkább javaslom teremben, szivacson, edzővel gyakorolni, a hátraszaltó hosszú évek munkája, nem tudod megtanulni játszótéren. Keress egy sportakrobatika edzést és kezdd el. De ez teljesen más, mint a street workout.

2013. okt. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A street workout-ban és a fegyencedzésben annyi a közös, hogy mindkettő calisthenics elemeket használ, semmi más. Milyen alapműről beszélsz? :D
2013. okt. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. okt. 23. 12:34
 7/10 anonim ***** válasza:
Street workout alapja: a fekvő,húzódzkodás,tolódzkodás,guggolás amég ezek nem mennek jól, addig sérülés veszélyes belekezdeni a tartásokba,muscle upokba,hasonlókba.Szerintem erre gondolt.
2013. okt. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 aikiboxer ***** válasza:

Pontosan. Arról beszélek, hogy egy kezdőnek meg kell tanulnia edzeni, mit hogyan csináljon, plusz egy kicsit meg kell erősödnie, erre a fegyenc tökéletes. Ha eljutott egy szintre, kezdheti a többi figurát tetszés szerint, de valóban a fekvőtámasz, húzódzkodás stb. alapgyakorlatok.


De mivel én csak fegyencezem, engem is érdekel a többi gyakorlat, ajánljatok további irodalmat! :)

2013. okt. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Al Kavadlo - Pushing the limits
2013. okt. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Elvileg hamarosan érkezik rendes videó erről, az sw.hu oldalt érdemes figyelni, és az oldalról elnavigálható facebook oldalakra.
2013. nov. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!