Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért nem ugrik?

Armida kérdése:

Miért nem ugrik?

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves hannoveri kancám. Kiváló ugróló, de számtalanszor megbokrosodik még egy kis x előtt is, pedig simán át tudná ugrani. Miért csinálja ezt, és hogy lehetne erről leszoktatni?

2013. nov. 2. 19:55
 1/4 anonim válasza:
0%

Nekem egy 6 éves Hackney heréltem van, és ugratok vele folyamatosan. Szabadon ugratásnál ő is néha makacskodik, én ilyenkor rávezetem az akadályra kézzel, majd előtte elengedem, így biztatom, és így önbizalma lesz és nem lesz többé probléma. Ezt sajnos többször meg kell csinálni. Vagy van még egy másik módszer is, a rúdtartó oszlop elé rakj még egy rúdtartó oszlopot, és rakj rájuk merőlegesen egy rudat. Ezt mindkét oldalon cselekedd el! Valahogy így : [link] ! :D De ez elég kockázatos is lehet, ha a lovacska nagyon nem akar ugrani, mert nekirohanhat a rúdnak és meg is sérülhet, szóval csak ha nagyon muszáj akkor csináld!


Ha viszont a lovon ülsz, akkor csak hajtani kell elöl pálcával. Ezt minden magabiztos lovas meg tudja csinálni, nem nagy ördöngösség, de viszont versenyen elég kellemetlen lehet. Már velem is előfordult, hogy versenyen megbokrosodott a lovam, és megtorpant az akadály előtt. Ez nem a lovas hibája, hanem a ló idegessége, izgulása miatt lehet. A kezdő versenyzők csak kis akadályversenyre jelentkezzenek lovukkal, így fokozatosan megszokja a versenyt és nem lesz ideges. Hoszzú munka és türelem kell hozzá, de csak ez a módszer lehetséges ezek kiküszöbölése ellen. :D


További sok sikert kívánok, remélem segítettem! 13/L

2013. nov. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mert elege van, de baromira. Ha csak hobbi szinten űzöd a dolgot (gondolom), akkor hagyd 2-3 hétig, ne legyen ugróedzés. Menjetek sokat terepre (ha van hol).

Egyébként pedig nem tennék fel kezdetben rudat, csak a földre tenném - és átlovagolnék fölötte sokszor, csak nagyon fokozatosan emelnék. A határozott rálovaglás persze nagyon fontos - és nem is nyektetném, 2-3 könnyű x és kész arra a napra - fontos, hogy küzdelem nélküli és sikeres legyen az utolsó ugrás.


B-tervem pedig, hogy legyen egy vezető ló pár hétig ugróedzésen.


Cavaletti munkánál nem csinálja?

2013. nov. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm segítségedet!:)
2013. nov. 2. 23:14
 4/4 A kérdező kommentje:
A cavalettin szépen átmegy, ott mégnem volt probléma
2013. nov. 2. 23:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!