Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy 25 km-es túra mennyire...

Egy 25 km-es túra mennyire nagy falat annak, aki nem gyakorlott túrázó? Pihenéssel együtt 7 óra alatt teljesithető? (indulástól érkezésig 6OO m emelkedő van benne)

Figyelt kérdés

Azért lenne fontos, h kb 7 és fél óra megjárjuk, mert ennyi a világos órák száma. A google maps szerint 5 óra 1O perc alatt teljesithető, de az ugye nem számol pihenővel. Nem tudom mennyire fáradunk ki :)

Előre is köszi!



2013. nov. 12. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem ha tényleg csak 600 m emelkedő van benne, akkor simán megvagytok a tervezett idő alatt. Én pont múltkor vittem el a túlsúlyos, mozgásszegény életmódot folytató anyukámat egy 5 km-res rövid túrára, amiben kb 1 km emelkedő van és még csak nem is szuszogott a végén. És ez volt kb egy óra. Szóval arányosan kijön az 5 óra is pihenő nélkül.

De szerintem egy ekkora távra nem kell túl sok pihenő.

2013. nov. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem elég nagy falat kezdők számára.
2013. nov. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A túratervező emberkék 4 km-t szoktak számolni 1 órára, de ez nagyon kényelmes számolás úgymond. Gondolj bele, fél óra alatt 2 km az igazán nem sok, baromi lassú tempó. Na de ha lassúak a túratársak... vagy ha sáros a terep, vagy ha sok látni és fotóznivaló jön szembe, vagy ha nagyon meredek az út, akkor lehet 4 km/h.


Szóval ha te is ennyivel számolsz, akkor kb. jól tervezel.

Ha nem vagytok extrém lassúak vagy lusták, akkor ez belefér egy nappalba.


3,5 óra túrázás után nézzetek a térképre, hogy jártok-e már az út felénél... ha igen, akkor ugyanolyan tempóben mehettek tovább, ha nem, akkor kicsit gyorsítsatok!


Egyébként átlagos erőnléttel teljesíthető. Ez nem sok, de nem is kevés.

2013. nov. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!! Akkor ezzel nem lesz baj. :)
2013. nov. 12. 16:44
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#1-et javítanám annyiból, hogy a szintemelkedést nem vízszintesen, hanem függőlegesen mérik. 1000 méteres szintemelkedés hazai viszonyok között 40-50 km-es teljesítménytúrák útvonalára jellemző.
2013. nov. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!