Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Magyarországon mennyi az...

Magyarországon mennyi az amatőr mma versenyek felső korhatára?

Figyelt kérdés
jelenleg boxolok de nagyon megtetszett a birkózás és úgy tervezem elkezdem azt is a box mellett és ha már így alakult kiakarom próbálni magam az mma-ban(boxban tervezek versenyezni erre csak kíváncsiságból mennék el)

2013. dec. 1. 17:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hány éves vagy?


Egyébként MMA-ban sokkal rosszabb a színvonal, mint bokszban vagy birkózásban, van, aki már pár hónap után magyar bajnok (???) meg minden hétvégére jut egy országos bajnokság...

2013. dec. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
én azt nagyon jól tudom voltam kickbox-thaibox versenyeken nem voltak meg 3-an se egy súlycsoportban boxban meg 5-6év a felkészítési idő 0-ról. amúgy 18 vagyok és ezt mag úgy terveztem, hogy majd egyszer ha rászánom magam akkor és érdekel meddig lehet.
2013. dec. 1. 18:03
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem azt kell nézni, hogy mennyi idő után bajnok, hanem milyen versenyen. Mert van olyan, ahol direkt amatőr versenyzők indulhatnak csak (MMA Liga, stb.). Ezért lehet az, hogy néhány hónap MMA múlttal már valaki bajnok egy kisebb szervezetnél. Meg nagyon sokan úgy mennek el MMA-zni, hogy van már jó pár év küzdősport múltjuk. Mert lehet valaki 8 éve bokszol, 6 éve Brazil Jiu Jitsuzik és úgy ment versenyre. Ez is egy eshetőség.

De, ha valaki 0 küzdősport/harcművészet múlttal megy MMA edzésre annak a kinevelése olyan 1-1,5 év minimum míg az amatőr versenyeken indítják. Ennyi idő kell annyi alap elsajátításához amiket tudsz már ringben is használni olyanok ellen akik ugyanúgy semmi küzdősport/harcművészet múlttal lépnek ringbe.

De itthon még nagyon gyerekcipőbe jár az MMA. Mert klubokból van egy csomó, csak sokaknak nincs színvonala. Sajnos az ilyen klubok szoktak sokszor versenyeket rendezni, ahol tényleg olyan lépnek ringbe akik néhány hónapja kezdtek csak el küzdősportolni.

De, ha tényleg érdekel az MMA (nem az amit sokszor itthon eladnak MMA néven), akkor írd le, hogy hol laksz (vagy ide, vagy priviben) és lehet tudok írni egy-két klubot, ahol tényleg MMA edzés van. Ott mindent elmondanak neked a versenyekről, stb. De általában nem nagyon szokott felső korhatár lenni. Klubba viszont ajánlatos benne lenni, meg előtte pár hónapnyi MMA edzésre járni mielőtt versenyekre mennél.

2013. dec. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én szegedi vagyok, itt jelenleg 2 MMA-edzés van.

Itt is vannak jó, valóban erős versenyzők, de mikor maga az mondja nekem, hogy 3 hét után akarják indítani ketrecharc versenyen, úgy, hogy ő nem akar menni, nincs sportkönyve sem, az azért érdekes, tényleg hónapok után jönnek a sikerek, mindenki isteníti őket, hogy milyen eredményesek, miközben ha én indulnék egy felnőtt mezőnyben birkózásban, úgy elhajítanának, hogy éhen halnék a levegőben, főleg úgy, hogy most a tanulás az első, nem tudok olyan gyakran lejárni.

2013. dec. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Sajnos tényleg is vannak ilyenek. Mivel az MMA felkapott lett, így abból próbálnak meg pénzt szerezni, akár ilyen módszerekkel is, mint amit leírtál. Ezért kell mindig megválogatni, hogy hova megy az ember. Mert, mint írtam full kezdőket minimum 1-1,5 év mire teljesen amatőr versenyeken indítani lehet, és ezek azok, akik tehetségesnek születtek. Mert 3 hét múlva annak se lenne esélye, aki mielőtt elment MMA edzésre éveken járt előtte másra.
2013. dec. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem érdekel az mma edzés egy kicsit sem, volt hozzá szerencsém borzasztó szar volt a színvonal és igen tudom, hogy vannak már jó edzések is mint a Növényiakadémia de egyrészt ezek még mindig csak annyira jók hogyha x éve csináltál valamit akkor feledzenek de mint írtam nem szeretnék mma edzésre járni sem aktívan részt venni mma versenyeken csak ki akarom próbálni a boxban illetve a birkózásban szerzett tudásom.
2013. dec. 5. 13:57
 7/10 anonim ***** válasza:

Arra a legegyszerűbb, hogyha szerzel egy sparring partnereket. Mert ilyen versenyekre csak akkor tudsz elmenni, ha egy klub nevez be téged (ne keresd a logikát, én se találtam benne). Legfeljebb beszélsz vagy a boksz edződdel vagy majd a birkózó edződdel, hogy nevezzen be téged.

Az meg alap dolog az MMA-ban, hogy akkor ér valamit, ha előtte csináltál valamit, vagy mellette csinálsz valamit párhuzamosan.

De, mint írtam, ha csak a tudásodat akarod kipróbálni keresel interneten embereket.

2013. dec. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Meg én gyakran azt veszem észre - főleg azok körében, akik első küzdőrendszere egyből az MMA volt -, hogy lenézik azokat akik valamilyen korlátozottabb rendszerben küzdenek :D

Kész röhej így sem lesz olyan egy MMA-s ütése olyan, mint egy bokszolóé ás a földrevitele, mint egy birkózóé

2013. dec. 5. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát vannak érdekes emberek mindenhol :D De elsődlegesen a divat miatt van ez. Ugyanez volt anno a Thai boksszal. Ott is míg divat volt lenézték a többi stílus űzőit. Ma meg már az MMA a divat, így ennél jelentkezett ez.

Olyan meg, hogy MMA-s nincs. Attól, mert edzés van belőle még nem küzdősport. Olyan van már, hogy boksz alapú MMA-s, birkózó alapú MMA-s, stb. Mert az egész MMA edzés lényege, hogy felkészít az MMA szabályrendszerre. Ezért ajánlatos már nem 0 tudással menni. Mert, mint írtad egy olyannak, aki MMA-val kezd sose lesz olyan ütése, mint egy bokszolónak.

Mert külföldön vannak olyan klubok ahol pl.: bokszolni, thai bokszolni, stb. tanítanak meg elsőnek, és olyan 1-1,5 év után mehetsz tovább MMA-zni, de sajnos itthon jó ideig ilyen nem lesz.

2013. dec. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is megfigyeltem a divatsportok váltakozását :D

Először volt a thaibox, utána rögbi & amerikai foci, MMA, testépítés, jelenleg nem tudom mi az bár az utóbbi kettő még lecsengőben van.

Félreértés ne essék, kedvelem mind a kettőt, de a divatréteg elég széles...

2013. dec. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!