Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Jogazni szeretnek, de nem...

Jogazni szeretnek, de nem tudom hogy kezdjek neki, valaki tud segiteni?

Figyelt kérdés

Mar egy jo ideje nem alszom jol. Lelki alapotom nagyon rossz. Fizikailag legyengultem. Ez a kapcsolataimra is kihatott meg a tanulmanyaimra / tejesitmenyenre is ,eleg szanalmas! :/

Szeretnek kerni tanacsot valakitol , hogy mit hogy kell csinalni az meddig , mire figyeljek stb.

Hogy mennyi idot sannek ra : minden nap egy orat minimum !

Elore is koszonom a valaszokat !

17 L.



2013. dec. 3. 15:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem ajánlatos egyedül jógázni, főleg így kezdőként. Ennek jó pár oka van, de például azért mert te nem látod hogy jól végzed-e el a gyakorlatot. Nagyon sok mindenre kell odafigyelni, miközben kivitelezed és ha rosszul csinálod túlságosan megterhelheted a gerincedet, vagy más sérüléseket is szerezhetsz hosszútávon. Ezért kell egy tanító aki elmondja majd részletesen hogy mit és hogyan csinálj, helyrerak ha rosszul csinálsz valamit, és sok minden másban is tud segíteni. Elég sok fajta jóga van, ezeknek utána tudsz nézni és kiválaszthatod a neked szimpatikusat. Valamint ha eljársz valahova jógázni akkor magad is megtapasztalod majd hogy melyik az amelyik a számodra a legjobb, és persze hogy melyik tanítót érzed a legjobbnak. Nem tudom hol laksz de szerintem az országban mindenhol vannak jóga központok. Majd ott mindent elmondanak.
2013. dec. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
jelenleg nem tudom megengedni anyagilag.://
2013. dec. 3. 15:39
 3/12 anonim ***** válasza:
Most ránéztem ahogy mondod, tényleg elég horror árakat kérnek el érte. Szégyen, ezt nem is szabadna így... Ha nagyobb városban élsz, akkor van esélyed tényleg elég olcsón találni, ha belefér csak kutatni kell. Valamint vannak olyan emberek akik ingyen tanítják, csak valamit ha tudsz segíteni akkor segítesz nekik, pl levinni a kutyát, aztán nem kérnek érte semmit. Tudom hogy vannak ilyenek mert engem pl tai-chira oktatott volna ingyen egy ember akivel találkoztam, csak végül hülye voltam és lemondtam. Ha nyitott szemmel jársz és tényleg keresel akkor te is fogsz jó lehetőségekre bukkanni.
2013. dec. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Kissebb varosban lakom ://

Megprobalom neten , tudom hogy nem a legjobb igy ...

De telleg el szeretnem kezdeni.

2013. dec. 3. 16:02
 5/12 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Vannak olyan jógakönyvek, amik elmagyarázzák, hogyan kell csinálni egy-egy pózt, meg hogy nem, és a youtube-on is vannak részletes videók. úgy kb. kismillió.

Ha beírod, hogy kezdő (beginner), akkor az egyszerűbbek jönnek.


Az első hozzászólónak elvben igaza van, de én már igazán sok helyen jógáztam és mondhatom, hogy több olyan tanár van, akik hozzád sem szólnak, (védelmükre lehet felhozni esetleg a csoport létszámot), mint olyan, amelyik igazgat. Úgyhogy ha lenne is csoport a közeledben, nem biztos, hogy jó tanárra akadnál. Szóval... ennyi erővel nyugodtan lehet kezdeni egy kazettával (pardon, dvd-vel) vagy könyvvel.

CSodát ne várj ettől, ha igazán nyomorultul érzed magad, a jógában a légzőgyakorlatokat ne hagyd ki, de gyorsabban segíteni egy sor egyéb sport, mint pl. a szabad levegőn kocogás, gyors séta, hogy a legegyszerűbbnél maradjunk. Heti három órát érdemes mozogni, vagy napnta félórát, hétvégén pihenhetsz. Vagy más napon.

2013. dec. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ha napi szinten akarom csinalni hogy erdemes?Ketszer egy nap , egyszer egy nap, mikor , meddig ?
2013. dec. 3. 18:29
 7/12 anonim válasza:

Szia! Én másfél hónapja kezdtem jógázni, először videókat néztem, mert ez segít hogy látod és hallod is, kezdetben könnyebb így. Később rátaláltam egy könyvre, Jóga a mindennapi életben a címe, le lehet tölteni netről is, ez nagyon részletesen elmagyaráz mindent és szintekre osztja a gyakorlatokat amiket képekkel illusztrál és nagoyn érthetően leír. Ebben szinte minden bennevan amit tudni kell :)

Általában azt írják hogy a reggeli órák a legjobbak a jógázáshoz, de bármikor lehet, én pl. inkább este szeretek. Én próbálom tartani a napi 40-60 percet, de ha nincs annyi időm vagy kedvem akkor kevesebbet jógázom,vagy két részletben, néha ki is marad. Szerintem ez legalábbis így kezdetben nem olyan nagy baj, a lényeg hogy meg legyen benned az elhatározás és komolyan akard csinálni. Nekem nagyon jót tesz, sokkal kiegyensúlyozottabb vagyok amióta csinálom :) Sok sikert neked is!

2013. dec. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Vörösnefelejcs ***** válasza:

Az a poén, hogy a jógában vannnak ébresztő, élénkítő gyakorlatok és pihentetőek, nyugtatóak. Nem jó összekeverni őket. :) És este csinálni a frissítőt. Ugye, aludni nem fogsz.

Eleinte meg - főleg, hogy egyedül csinálod - , nem is nagyon veszel észre semmit. Magadnak kell rájönnöd tanár híján, hogy melyik gyakorlat mit ad neked, megtalálni a kedvenceidet, meg hogy mi esik jól, mi megy könnyen vagy mi megy nehezen. És akkor ennek alapján raksz össze egy gyakorlatsort. Ami tényleg függ a célodtól, hogy mennyi időd van, hogy milyen állapotban vagy. Általában azt fontos még tudni, hogy teli hassal nem jógázunk, menses alatt nem csinálunk fordított (láb, törzs a fej felett) gyakorlatokat. Legalábbis nem a legerősebb napon.

És a legeslegfontosabb, hogy sosem fájhat. Ha nem megy, akkor téglát, párnát, törülközőt vagy kötelet lehet használni, de sosem fájhat. Akkor nem sérülsz.

2013. dec. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem vettem eszre hogy fajna. De hogy izomlazam van az biztos. Nagyon le vagyok gyengulve. Nagyon sokaig agyban vekvo beteg voltam.

Igaz hogy a jogatol nyulekony leszel ?

2013. dec. 4. 18:25
 10/12 anonim ***** válasza:

az Eredeti Jóga dvd sorozatra esetleg elkezdheted csinálni,ha nem mész le edzésre.

[link]

ezekben részletesen minden apró mozdulatot,légzést mond a narrátor,szinkronos.

4 dvd 4 nehézségben.

2013. dec. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!