Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyiket lenne érdemesebb...

Melyiket lenne érdemesebb csinálni? (magyarázat lent)

Figyelt kérdés

Tehát nagyjából 2 hónapja úgy döntöttem, hogy szeretnék edzeni.Megteremtettem az alapfeltételeket és kerestem is egy edzéstervet(leginkább súlyzókat, gépeket használok hozzá), heti háromszor csinálom.

Viszont mostanság kezdtem el olvasni egy könyvet a fegyencedzésről, ami csak saját testsúllyal történik, és a könyv teljesen megveti az edzőtermi módszereket.Továbbá azt is olvastam, hogy ebben az edzésmódszerben nem sérülnek az ízületek, és másképpen mozgatja meg az izomcsoportokat is.

Emiatt támadtak kétségeim, hogy jó-e az, amit én csinálok, hiszen a könyvet mégiscsak egy profi és hozzáértő ember írta.Azt is hallottam, hogy a súlyzós edzéseknél a túl nagy súlyoktól az ember akár megállhat a növésben, de konkrétan senki sem tudta megmondani, hogy hol van a határ.Az ízületeim miatt is aggódom, pedig óvatos vagyok, ennek ellenére nekem ez az edzésmód nagyon bejött, de most már kétségeim támadtak.


Tehát a fő kérdés, hogy súlyzós, vagy saját testsúlyos edzést ajánlanátok-e inkább(örülnék, ha meg is indokolnátok), valamint arra vagyok még kíváncsi, hogy az én életkoromban melyik milyen veszélyekkel járna számomra, mert nem akarom magamat tönkretenni.

Hozzáértő és/vagy valamelyik módszerben tapasztaltabb emberek válaszára vagyok kíváncsi, a válaszokat eéőre is köszönöm.

16/F


2013. dec. 25. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Amelyik jobban tetszik avagy kombináld.


Normálisan be kell melegíteni, és a te szintedhez való súlyt használni. Rutintalanként nem befeküdni a 180kg alá, mert a havernak is megy... és akkor nem lesz baja az ízületeidnek.

2013. dec. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A bemelegítésre mindig sokat adok, mint írtam, eléggé óvatos típus vagyok, ne ezen múljon az egészségem.A súlyok terén ugyanez van, csak annyival szoktam végezni a gyakorlatokat, amennyivel gond nélkül megvan az adott sorozatszám.

Köszönöm szépen a válaszodat!

2013. dec. 25. 23:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Mindkettő lehet jó. A könyvben értelmetlen ahogyan a kondis edzésről írnak, a fegyencedzésben kizárólag a gyakorlatoknak van értelmük, mellé a körítés az csak halandzsa.
2013. dec. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Persze, én is éreztem, hogy a kondis edzés elleni érvelés nagyon propagandaszagú, de ennek ellenére valamennyire sikerült elbizonytalanítania.Köszönöm szépen a válaszod!
2013. dec. 26. 11:31
 5/8 anonim ***** válasza:

Fegyencedzés azoknak tökéletes kik otthoni környezetben akarnak valamit mozogni, mivel nincs se eszköz, se nagy helyigénye. Gyakorlatok jól le vannak benne írva, de azért nem szentírásként kell azokat kezelni.


Ha főként nagy izmok építése a cél, akkor viszont ez kevés lesz.


Otthonra, "kis" átmozgatásra szerintem tökéletes.

2013. dec. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.A lehetőségek mindkét módszerhez adottak számomra, azzal nincs probléma.A célom igazából az lenne, hogy legyen valamilyen fix edzés, amit hosszútávon csinálhatok, és hogy minél több izmot építsek.
2013. dec. 26. 15:08
 7/8 anonim ***** válasza:
Több izomhoz célszerű a konditermi súlyzós edzés tömegnövelő táplálkoás mellett.
2013. dec. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Aha, értem.Köszönöm mindenkinek a válaszát.
2013. dec. 26. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!