Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Túrázáshoz taktikai bakancs?

Túrázáshoz taktikai bakancs?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni alkalmankénti! túrázáshoz bakancsot. Tudom, hogy túrázáshoz alapvetően túrabakancs kellene, de az a helyzet, hogy ha túrabakancsot vennék akkor tiszta bőrt választanék amiből egy rendes pár kb. 60 ezer forint.


Ezzel szemben egy taktikai bakancs (pl. Gurkha) 30ezer ft maximum.

És plusz érv mellette, hogy ezt jobban feltudom venni ősszel vagy télen ha olyan idő van hétköznap is.


Ha a túrázás alatt mondjuk havonta 1 napot értek, szerintetek is elegendő a taktikai?


Üdv.



2013. dec. 28. 11:39
1 2
 1/13 anonim válasza:
Attól függ hogy milyen kényelmes, mennyire vízálló, de szerintem elég.
2013. dec. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

hát elvileg a kényelem az meg kell, hogy legyen egy taktikai bakancsnál. Erre gondoltam konkrétan :

[link]

2013. dec. 28. 17:58
 3/13 anonim ***** válasza:
Van olcsóbb bőr túrabakancs, ettől független jó lesz amit linkeltél:)
2013. dec. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

Én a BW gyalogságit próbáltam túrán, jó. Ha használtat veszel (ez katonainál igen gyakori), akkor azt jól nézd meg, nekem volt olyan BW-m, aminek fél év után leugrott a talpa.


Előnyei, hogy strapabíróbb, kevésbé kell rá vigyázni, jobban tartja a lábadat (hosszabb szár).


Hátránya, hogy kevésbé kényelmes (40-50 km felett érezhető a különbség), és a talp sokszor rossz, jégen, havon a BW gyakorlatilag korcsolya (bár amit linkeltél annál ez nem játszik, mert vibramtalpas).


Ami fontos, szerintem bakancsot ne vegyél neten rendelve, azt fel kell próbálni előtte. Persze ha a bolt engedi, hogy "nemtetszik"-re visszaküldd, akkor oké, de mindenképp próbáld fel!

2013. dec. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Természetesen úgy szoktam, bármit veszek a neten kinézem és utána élőben megkeresem, felpróbálom!

Ha esetleg BW-t választanék, én a Nubuk bőrős barna "hegyivadász" bakancsra gondoltam!

2013. dec. 29. 11:31
 6/13 A kérdező kommentje:

Úgy értem, hogy a neten kinézem és élőben vásárolom meg más boltban vagy akár abban a boltban aminek az oldalán kinéztem.

egyébként erre gondoltam még: [link]


a gurka vagy e közül tervezek majd választani

2013. dec. 29. 11:36
 7/13 anonim ***** válasza:
Harmadik vagyok talán a Gurkha nekem jobban tetszik, de a másik is jónak tűnik, sok jófajta bakancs létezik BW, SWAT és a Corman is, túrabakancsok közül pedig jó az Olang, Meidl,Hanwag, Lowa La Sportiva stb.
2013. dec. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

#4-es vagyok


A második talán abból a szempontból kevésbé jó, hogy acélbetétes. Túrázásra a funkciója szerintem irreleváns, ellenben egyrészt nehezebb, másrészt állítólag jóval könnyebben szétkapja a lábadat (főleg az ujjakat, nyilván), ha hosszú távot mész benne (bár tapasztalatból ezt nem tudom, sose használtam acélbetétest)

2013. dec. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ha valaki esetleg olvassa a válaszokat Gurkhát semmiképp se vegyen! Utánanéztem pár boltban és mindenhol közölték, hogy hónapok óta nem árulnak már mert az eladott bakancsok 90%át visszavitték. Volt olyan bolt ahol a fickó 15 bakancsból visszakapott 15öt leszakadt, szétrepedt, elkopott talppal vagy szétrepedezett, átlyukadt bőrrel...


Mutatta, hogy a gurkha már évek óta kínában gyártat javarészt, ráadásul hamisítják is a védjegyeket, pl. a vibram talp minta csak egy minta nem is a Vibram-tól rendelték a talpakat... vagy éppen a valódi bőrnek írt bakancs belső címkéjében igazából műbőrt jelez a kis minta, csak azt sokan meg se nézik csak a dobozt...


Én Haix bakancsot választottam, átlagos , jó minőség. P10-es széria.

2014. jan. 23. 10:19
 10/13 anonim ***** válasza:
3,7es vagyok. Majd írd meg a tapasztalataidat a bakanccsal kapcsolatban.
2014. jan. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!