Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Shaolin Kung Fu: déli, vagy...

Shaolin Kung Fu: déli, vagy északi stílus a jobb, egyáltalán mi jellemzi őket?

Figyelt kérdés
Ha elballagtam el szeretnék kezdeni kung fuzni, egyelőre a wing tsun/chunt nézem, de értitek, körül kell nézni. Nagyon elmaradott helyen lakom, úgyhogy pesten hátha lesz valami, előre is köszi.

2013. dec. 30. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

pekingben tanultam...igazi mester volt az oktató, nem ilyen nevenincs tudomisénkicsodák mint itthon, akik mesternek merik nevezni magukat....

mikor hazajöttem, felkerestem az egyik legnevesebb hazai ilyen teremvezetőt, kértem nézze meg hol a tudásom...pár perc volt, míg leiskoláztam, azt mondta menjek el, és tartsam meg ezt a tudást magamnak, mert ilyen európában is kevés van...

emlékszem a tanítványaira...néztek, mintha még nem láttak volna kütdelmet.

2013. dec. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Wing TSun-ozzál! Annál hatékonyabb nincs! Bizonyítottan a leghatékonyabb! De asszem ismerlek kérdező! Én Atomirészecske vagyok! :-)
2013. dec. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen cimbora, amúgy is a wing tsunt kezdtem volna el, csak úgy kíváncsiságból e könyv miatt:

[link] . De amúgy azóta számos videót néztem wing tsunról, és egyértelműen az a nyerő :D

2013. dec. 30. 18:20
 4/9 anonim ***** válasza:
Első: Mennyi idős vagy? Kínában születtél? Mennyi ideig tanultál ott? Csak kíváncsi vagyok :)
2014. jan. 3. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az északi stílusú kung-fuk legfőképpen rúgáscentrikus harcmodorok, míg a déli stílusú kung-fuk inkább az ütéstechnikákat helyezik előtérbe.


Déli stílusok: Hung Gar, Chow Gar (déli imádkozósáska), Wing Chun,

Északi stílusok: Ming Chuan, Chang Quan (Hosszú Ököl), Bai He Quan (fehér daru), Ying Zhao Pai (Saskarom)


Choy Li Fut, ez a stílus déli kung-fuként van elkönyvelve, de ugyanakkor tartalmaz elég rendesen olyan technikákat, ami az északi stílusokból valók. Ez amolyan "hibrid" stílus.

2014. jan. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez az atomirészecske bizonyítottan fogyatékos ne hallgass rá!
2014. jan. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6-os amihez nem értesz minek szólsz hozzá? :-)
2014. jan. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
89%

"Wing TSun-ozzál! Annál hatékonyabb nincs! Bizonyítottan a leghatékonyabb!"

Ha még Wing CHUN-t írtál volna akkor még enyhe túlzással azt mondom, hogy jól van (bár a wing chun sem verhetetlen stílus!). Na de a Wing TSUN az köztudottan egy kalap bélsár. Egy 6 éve wing tsun-zó illetőnek esélye sincsen egy olyasvalaki ellen aki másfél-2 éve űzi az ökölvívást. Ez tény és tapasztalat, akármennyire is fáj a kedves Bruce Lee és Yip Man rajongók piciny lelkének. XD

Szóval kedves Atomirészecske tégy meg nekünk egy olyan szívességet, hogy nem irkálsz idióta és megalapozatlan kijelentéseket! :)


Egyébként a wing tsun sulik marketing hatása igen meglátszik a wt-t tanulókon. Azt hiszik, hogy a cséphadarások annyira brutális. Tény, hogy gyors és sokoldalú, de semmit sem ér, ha nincsen mögötte ütőerő (és itt most nem a testi fizikai erőt értem!) és pontosság. Másrészt a wt-osoknak nincsen feledzve a testük, szóval, ha ők kapnak egy ütést/rúgást akkor megette a fene a villám kezecskéiket. Nem rossz amúgy a wing chun (a TSUN is elmegy szódával, ha mellette erősít az ember + űz még mellette vmi stílust), csak irtózatosan sok gyakorlást igényel, sokkal többet, mint ahogyan reklámozzák! Mert sajnos az nagy hiba, hogy 3-4 év alatt már sokan oktatói minősítést kapnak!


A Hung Gar kung-fusoknak minden porcikájuk fel van edzve, és van is ott erő az ütések mögött. A Choy Li Fut-osok sem lassabbak semmivel a wt-soknál, ráadásul még több technika van benne. A Chang Quan-ban pedig a rúgások a brutálisak, majnem olyan mint egy taekwondo, annyi különbséggel, hogy azért van kéztechnika is.

2014. jan. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló hazudik legalább 3-szor írtam neki privátot ,de egyikre sem válaszol.

Kedves első válaszoló: Ezt a kammufaszsságot melyik pizsamádban álmodtad? :)

2014. jan. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!