Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Érdemes kombinálni a Kung...

Érdemes kombinálni a Kung Fu-t a Kettlebellel? És ha igen, mi módon?

Figyelt kérdés

Ha tudtok, írjatok edzésterveket, vagy hogy ti hogyan szoktatok a harcművészetekre edzeni?

Gondolok itt a gyakorlatokra, mert el fogom kezdeni a Wing Tsun-t, úgyhogy most gyakorlom Siu Lim Tao-t, meg Calisthenicet, meg kettlebellt.



2014. jan. 2. 09:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A kettlebell régi keleti eszköz harcművészeknek a mozgásuk csiszolásához, a láb,csípő, kar mozgásának összekötéséhez, a rözs izmainak erősítéséhez..


WT-ben ezt nem fogod kihasználni (szerintem) mert bár a kettlebel miatt a tested elméletileg képes lenne erőteljes, egész testet kihasználó, lábból indított mozdulatok kivitelezésére Magyarországon WT-ben nem éppen divat az erőteljes mozgás oktatása. Bezony.

2014. jan. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm, akkor még melyik harcművészetet ajánlanád, meghallgatlak, írd nyugodtan. :D
2014. jan. 2. 12:29
 3/8 A kérdező kommentje:
Ninjutsu?
2014. jan. 2. 12:45
 4/8 anonim ***** válasza:

Ahol élsz, ott meg kell találni milyen edzésre érdemes járni.


Én nem azt mondom, hogy biztos nincs jó oktató, tudod.. csak, általában.


De azt is csinálhatod, hogy wingtsunozol (vagy wingchun) kettlebellel erősítesz és összehangolod, felépíted a mozgásodat.. és tanulsz bokszolni, ahol más stílusban ütnek, nagyot, egész testből. Vagy ha pl. pestközelben vagy, akkor itt van harci taichi edzés, taichisok is egész testből dolgoznak, ehhez a mozgáshoz ki lehet használni a kettlebelt.

2014. jan. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, egyébként vidéki vagyok, Pesttől úgy 45km-re, közelünkben nem nagyon vannak edzéslehetőségek, csak taekwondo, más SEMMI! Azt is azért nem próbálom ki, mert zenélek, így nem jut rá időm. De majd most ballagok, úgyhogy Pesten keresek valami jó edzést a környéken, lényeg hogy harcművészet legyen. Egyébként amik nekem tetszenek az a Wing Chun, Ninjutsu, Kung Fu, meg Jiu Jitsu.
2014. jan. 2. 12:57
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy harcművészet gyakorlására a legjobb specifikus edzésforma maga a harcművészet gyakorlása. Egy edzéseszközzel nem az a dolgod, hogy + súlyként gyakorold a mozgásokat, már a csuklósúllyal ütögetés is új mozgásláncot hozz létre és aláássa az ütéstechnikádat.


A kettlebell edzéssel az legyen a célod, hogy felépítsd az alapvető erő, erőálloképeség, aerob és anaerob állóképességed. Ehhez sok információ elérhető, M.o-n van strongfirst oktatás ami jó kiindulási alap Pavel Tsatsouline kiváló szakember, de igen elvakultak és dogmatikusak tudnak lenni. Persze értem, hogy drága az instruktori képzés, de az már túlzás, hogyha instruktor nélkül nézel rá egy kettlebellre abba azonnal belerokkansz. Ezért is érdemes a többi nagy kettlebell szövetség vezetőitől is tanulni ők sokkal kevésbbé elvakultak (Bár a Stronfirstben paveltől még nem hallottunk olyat, hogy belehalsz, ha nem instruktorral csinálod. Fura is lenne ő a karatét bevallottan úgy kezdte, hogy egy garázsban könyv alapján püfölték egymást a barátaival). Tanulni érdemes és kell Valery Fedonkotól, Max Shanktól és Steve Cottertől is. Ők négyen igen tapasztalt emelők, tudják mit miért csinálnak, elsősorban tőlük és az ő magas szintű oktatóiktól tanulj.

2014. jan. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2014. jan. 2. 13:26
 8/8 A kérdező kommentje:
Úgy látom, hogy itt nagyon hozzáértő harcosokkal van dolgom, remélem, hogy egyszer én is megütöm ezt a szintet :D
2014. jan. 2. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!