Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Íjászok segítségét kérem. Mit...

Íjászok segítségét kérem. Mit gondoltok, meg lehet tanulni ha az első saját íjam 80-90#-os?

Figyelt kérdés
Egyenlőre csak egy barátom 30-illetve 40#-os tradicionális íjaival lőttem,de arra gondoltam hogy ha sajátot veszek akkor erősebbet szeretnék (egy Kassai medvére gondoltam konkrétan).Sajnos nincs pénzem arra hogy vegyek egy 40#-osat majd ha jól megy egy erősebbet.Tudom hogy nem az erő hanem a technika a lényeg de nincs egy gyenge fizikumom.Mit gondoltok,lehetséges egy ilyen erős íjjal is 4-5 órát lőni?Köszönöm a segítséget.
2009. nov. 30. 22:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Hát lőni már nagyon rég lőttem, úgyhogy lehet semmi haszna nem lesz a válaszomnak, de:


Én kettlebellezni kezdtem, és egy idő után úgy döntöttem veszek sajátot, mert a bérlet egy vagyon volt. Nekem sem volt arra, hogy előbb egy kisebbet vegyek, aztán meg egy nagyobbat, így vettem rögtön egy 24 kilósat és neki álltam. Először nem ment olyan sok ismétlés a gyakorlatokból, de csináltam és szépen kitartóan tökéletesen bírok már vele végig kemény edzéseket is. Ha erre vágysz, max eleinte nem fogsz négy-öt órát lőni.


Én úgy vagyok vele, hogy még jó, hogy nem vettem kicsit.

2009. dec. 1. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Tökéletes válasz volt.

Nagyon köszönöm.

2009. dec. 1. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!