Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Box, küzdősport. Nőként,...

Q1w2e kérdése:

Box, küzdősport. Nőként, huszonévesen?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni valami küzdősportot. Azonban nem tudom, hogy csupán kikapcsolódásként űzhető-e (illetve teljesen kezdőként, normális fizikai állapottal mennyi esélyem van bárhol is)!?

2014. febr. 6. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Rengeteg hely van.


De ez a "kikapcsolódás-szerűen" ugye nem azt jelenti,hogy lemész cicanaciban kicsit hadonászol és jóvan?

2014. febr. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

igazából úgy gondoltam...mert magassarkúban nem lehet?!


amúgy nem, dehogy! csak nem versenyszerűen, életcélúan szeretném:)

2014. febr. 6. 22:00
 3/7 anonim ***** válasza:

Csak kikapcsolódásként lehet.


Az ökölvívás arra van. Fejlesztő jellegű, küzdelmes kikapcsolódás.


Nőként nyilván nem is önvédelem fejlesztésére gyakorolnád.


Verseny box is fura lenne (persze csinálhatod, jó az), én mégis azt gondolom hogy kikapcsolódás vagy kiegészítés harcművészetek gyakorlása mellé, erre nagyon jó.


Egyébként hosszan sorolhatnám, hogy mennyi idióta sportnál jobb az ökölvívás egy nőnek, de nem kezdek bele inkább mert tényleg hosszú lenne.

2014. febr. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az emberek nagy része általában kikapcsolódásként csinálja ezeket, meg hogy fitt maradjon. Fiatalok szoktak versenyezni, persze nem elvárás :) szerintem mondjuk van lányokhoz jobban illő küzdősport is pl. Taekwondo, Shotokan karate, ezt arra értem, hogy itt egy lány ki tudja használni a hajlékonyságát, meg egyre kevésbé rendeznek full kontakt versenyeket.
2014. febr. 7. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan elkezdhetet. Nem fognak elküldeni azért, mert lány vagy, ráadásul huszonéves. Az ökölvívásnál szerencsére nincs még olyan, hogy 14 év felett nem vállalnak már kezdőt. Megmondod az edzőnek, hogy hobbiként űznéd, és ennyi. Vagy, ha akarsz, akkor majd még amatőr versenyekre mehetsz.
2014. febr. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Rocky Marciano 21 évesen kezdett el bokszolni. Sosem késő :)
2014. febr. 7. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Pretty_Fighter ***** válasza:

Ha budapesti vagy,akkor XIX.kerületben vas gereben utca 4:)

Minden korosztály van,nők-férfiak is!:)

2014. febr. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!