Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Savate vs sambo vs taekwondo...

Savate vs sambo vs taekwondo vs Krav Maga?

Figyelt kérdés

Érv/ellenérv

-Kinek melyik tetszik miért

-Előny/hátránya

stb.



2014. febr. 7. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindegyik jó és hasznos., ha jó oktatóhoz jársz. Nem a stílustól függ, hogy mennyire tudod megvédeni magad az utcán, ez egyedül tőled függ. A harcművészet/küzdősport erre csak egy alap. Egy kreatív, okos embernek teljesen mindegy, hogy milyen stílust sajátít el, önvédelem esetén tudja alkalmazni azt a tudást, amit az edzőteremben elsajátított. Egyébként én mindig inkább a küzdősportokat támogatom, mivel a verseny, a versengés sokkal jobban formálja a személyiséget - az én véleményem szerint. Ez alapján az első hármat mondanám jobbnak, de ez csak egy teljesen szubjektív vélemény, én így látom.
2014. febr. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

az előny hátrányt nem igazán lehet leírni mert nem szabtad meg milyen területről beszélünk utca vagy ring.

ringre ha földharcolni akarsz sambo(bár itt most nincs más lehetőség) ha meg állóharcolni savate

utcára meg egyik sem: a savate és a sambo maximum p.öcs összeméregetésre jó de ha kés kerül elő vagy 3-4-en támadnak meg arra nem készít fel, taekwondoval szintén ez a helyzet a krav maga meg egy értelmetlen pénzlehúzás.

2014. febr. 7. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem
2014. febr. 7. 19:23
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha előkerül az a bizonyos kés, akkor tűnés onnét. Egyébként meg ha valaki nem jampizik az utcán, szórakozóhelyeken, azt nem igazán támadják meg, a kanyhalósok is jól tudják, kit lehet megtámadni. Akin látszik, hogy határozott, kemény (de emellett normálisan viselkedik - ez komolyan mérvadó), azzal nem kezdenek ki. Magabiztosságot, meg bármelyik küzdősport tud adni. Egyébként ha nem páváskodsz, akkor nem igazán fogsz olyan helyzetbe kerülni, hogy alkalmazni kellene az edzésen tanultakat.
2014. febr. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szambó.

Nagyon jó sportnak tűnik, ahol az ízületi manipuláció tökélyre van fejlesztve.

Voltak itt orosz szambósok, de csak birkózni jöttek edzőtáborba.

Brutális ellenfelek voltak.

2014. febr. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem
2014. febr. 8. 11:56
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. febr. 8. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!