Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az ókori görög seregeknél...

Az ókori görög seregeknél (pl. :Spárta) honnan veszik az emberek azt hogy ki voltak edzve a katonák?

Figyelt kérdés
Lehet hogy hájasok voltak akkoriban biztos nem értettek az izom dolgoztatásához annyira, vagy igen?
2009. dec. 8. 22:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Olvasol történelmet?Tudod az utókor számára sok minden fent maradt amiből a régészek,történészek értelmet tudnak kapni..rengetek akkori feljegyzés tudja ma a világgal,hogy milyen volt az akkori Spártai katona állam.Rengeteg szobor,festmény,és egyéb dolgokból tudni,hogy kik,és hogyan éltek akkor!

Azért mert 2-3000 évvel ezelőtt volt,ott is voltak okos emberek(olvashatsz az Ókoriak csodás találmányairól,meglepődsz mik voltak már akkor is)

De itt egy link...itt is tanulhatsz egy kicsit..

[link]

Megjegyzem: a kérdésed elég buta..

2009. dec. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

1. A kérdésed tökre jogos. Nagyon nem lehettek kigyurva,mint pl. a 300 cimű filmben,tekintve nem volt ahhoz megfelelő élelem Hellászban. A klasszikus görög ideál 179cm-ben fogalmazza meg az ideális férfi tesmagasságot,melyhez 79 kg társul. Ehhez 40cm-es bicepsz,40-es vádli és nyak társul. Mellkas 110cm nagy. Ez kb olyan,mint az én arányaim,és én közel sem vagyok durván kigyurva.


2. A spártaiak életmódjuk miatt (7évesen katonai szakaszokra bomlottak és úgy éltek annyuktól elszakítva,szüntelen háborúskodás,fegyelem és tábori életmód miatt) szinte majdnem mind homoszexuális kapcsolatban éltek. Lényegében csak nemzeni jártak haza az asszonyhoz. Ez egyébként vér komoly.


3. És gondolj bele egy harmadik dologba is. Hány spártai államférfit,filozófust,irót,mávészt ismersz?Ez azért elgondolkoztató.Spárta egyszeráen csak egy idillinek illusztrált városállam,de a valóságban közel sem ennyire egyszerű a dolog. Olvass sokat róla,érdekes.

2009. dec. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ha valaki 7 éves korától kezdve úgy nevelkedik, hogy nem a TV meg a gép előtt döglik, hanem kint van a szabadban, sokat mozog, fára mászik, esetleg kiképzésebn vesz részt, az azért nem hinném h hájas lenne. Lehet h nem volt fekvenyomó paduk de szerintem arra azért rájöttek hogyan lehetnek erősek.
2009. dec. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!