Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek a lent leírt...

Szerintetek a lent leírt dolgok normálisnak mondhatók?

Figyelt kérdés

Kamasz fiam heti három alkalommal konditerembe jár. Jó alakja van, nagyok az izmai, kb 6 hónapja csinálja. Előtte otthon súlyzózott, többször rá kellett szólnom, hogy ne vigye túlzásba .180/85 15 éves. Nem kövér, viszont a karjai és háta meglepően sokat nőtt és szélesedett. Meg vagyok ijedve. Pár napja észrevettem, hogy állandóan eszik. Tegnap amire hazaértem, 6 tányér volt a mosogatóba. /3 óra különbséggel végzünk./ Mindezt úgy, hogy reggelire 5 zsemlét csomagolok neki. Ma hallottam, hogy tömegnövelők, vagy más szerek szedésének hatására állandó éhségérzete lesz az embernek. Ez tényleg igaz? Akik nem szednek semmit, mennyit kell heti három "edzés" mellett enniük?

Csak a növés és az edzés a sok étkezés oka, vagy tényleg aggódnom kellene, hogy ellenőrizetlenül töm magába valamit?


2014. febr. 18. 14:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem hallottam még olyat, hogy bármely kieg (amiktől egyébként nem kell félni, lényegében koncentrtált élelmiszer és egyéb tápanyag) éhségérzetet okozna. Amúgy az edzés ilyen, sokat kell enni, de pl. nem tudjuk még, hogy egy adagban mennyit eszik, így nem tudjuk megmondani, az tényleg túl sok-e, vagy pont elég. Amúgy a zsemle inkább okoz éhségérzetet... vércukor fel, aztán hirtelen le, és sutty.
2014. febr. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál.

Arra is lenne ötleted, hogy milyen ételeket adjak neki, hogy támogatni tudjam?

Látom, hogy ez fontos neki, még ha ebben a korban annyira nem is tartom jó ötletnek.

Én salátán élek, ezért mindig van otthon friss, ennek ellenére ritkán eszik belőle. Inkább a tésztaféléket szereti, szóval egyáltalán nem mondható egészségesnek az amit szívesen eszik, én meg magamtól nem tudok összeállítani neki étrendet, mert nem értek hozzá.


Ha támpontként egy két dolgot leírnál, azt nagyon megköszönném.

Vagy az is elég, ha leírod mit ne főzzek :)

2014. febr. 18. 15:19
 3/9 anonim ***** válasza:

Végre egy szülő aki támogatja az edzésben a gyerekét..

Sok sovány hús(csirke,hal,marha) ,rizs,párolt zöldség,gyümölcsők.

A krumpli,tészta stb. félékkel óvatosan.



A tömegnövelő az meg nem szer hanem koncentrált tápanyag.


Elhiszem hogy nem öröm a rengeteg etetés de jobb mintha Mcdonaldsot enne napi szinten,hétvégén meg leinná magát buliban mint sok mai tini.

Fontos a fejlődésében ez az időszak és nagyon hálás lesz a támogatásodért.

2014. febr. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A hal, csirke, rizs jó lehet, mindkettőt szereti. Azért megmutatom neki a javaslatot, hátha tanácsként elfogadja a zöldségeket is.

Most, hogy írtad, hogy koncentrált tápanyag az étrend kiegészítő vagy tömegnövelő /na látod ennyire nem értek hozzá/ annyira már nem tartok tőle.


Valamint azt szeretném, ha már előbb-utóbb úgyis ki fog próbálni valamit, hogy tudjak róla, én adjam neki. Ehhez viszont tudnom kéne, hogy egy fejlődésben lévő szervezetre milyen kiegészítő az amit adhatok, vagy meddig beszéljem le ezek használatáról, és beszéljem rá az előző ételekre. /az ételekre mindenképpen szeretném/


Ha tudtok olyan márkát, vagy oldalt ahol utánanézhetek, annak is örülnék.

Google-be be tudom írni, de rengeteg a találat, és mivel nem ismerem a témát azt se tudom, hogy mire kell figyelnem. Milyen összetétel a jó összetétel?

2014. febr. 18. 15:57
 5/9 kovpet ***** válasza:

A kiegészítőkkel nincs baj. A baj azzal van, amit szedni vagy szúrni kell, de azok amúgy is illegálisak, tehát azt boltban nem lehet megvenni.


Tinikorban marha gyorsan lehet fejlődni, csak az ízületekre kell vigyázni, mert azok nem mindig bírják a tempót. És nem igen nőnek vissza, ha egyszer elkopnak.

2014. febr. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha megkapja a napi fehérje és szénhidrátszükségletét akkor kb. nem is kell kiegészítő.

De baja amúgyse lehet tőle mert ugyanaz van benne mint a szilárd ételben.


A Scitec cég termékeit ajánlom.

2014. febr. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, megnézem.
2014. febr. 18. 16:20
 8/9 A kérdező kommentje:

Huhh. Hát ezen nem fogok kiigazodni, meg kellene tanulni, amire nem vállalkozok.


Beszéltem egy személyi edzővel, van a közelünkbe egy terem, szerintem inkább befizetem. Ott irányítottan könnyebb dolga lesz.


Még egyszer köszi.

2014. febr. 18. 16:29
 9/9 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmedbe a Myprotein termékeket, mert képviselnek egy jó alapanyagszerű vonalat is. Van több termékük, ami teljesen adalékmentes, csupán magát az alapanyagot tartalmazza, mindezt elég olcsón. Így tiszta terméket veszel, amiket aztán úgy lehet kombinálni, ahogy csak kedvünk tartja.


A dizájner márkák termékei általában tele vannak édesítővel, színezékkel, ízesítővel, amiktől könnyen lehet gejl ízű a cucc, cserébe drágábbak. A mainstream rinyáról az adalékanyagokról meg ne is beszéljünk.

2014. febr. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!