Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 1. emeletre futópad?

1. emeletre futópad?

Figyelt kérdés
az alsó szomszéd kinyírna gondolom, ha vennék egyet, és minden este ott dörömbölnék... Betonváz, téglaépítésű ház... mi a véleményetek?

2014. febr. 18. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Nekünk is volt a felső szomszédnak régen, kívántam én őt minden hova. Először volt egy baromi nagy kutyájuk, amit a 60 négyzetméteres lakásban kellett tartani, folyton kapart, vonyított, futkorászott, meg is döglött szegényke elég hamar. Aztán erre vettek egy futópadot...


Szerintem, mint társasházi tapasztalatokkal rendelkező ember, ha már ilyenben gondolkozol, akkor fogadd meg a tanácsomat: fuss a szabadban, vagy vegyél más fajta cuccot, pl. szobabiciklit, akár ugrálókötelet, vagy kettlebellt. Halk is, és még más szempontokból is jobb szerintem.

2014. febr. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

értelmetlen, zavaró. tényleg jobb a szabad futás és még olcsóbb is. nem esik minden nap az eső.


ráadásul meglehet hogy nincs is szükséged futásra, vagy előnytelen lenne.

2014. febr. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
a futásra sajnos szükségem van, ez már kiderült :). Szeretek a szabadban futni, de nagyon érzékeny a mandulám ezekben a hideg időszakokban, és a meló rovására nem mehet a dolog... Van akinél sikerült kifejleszteni egy jól bevált megoldást? pl láttam lehet venni vastag gumilapokat mosógép alá is, zaj-és rázkódáscsökkentés céljából, az nem megoldás?
2014. febr. 20. 05:55
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Esetleg megoldás lehet, vagy például a strandos fekvő polifoam matrac, de ilye ne mondj, hogy a futásra szükséged van, mert ilyen nincs. Aerob sport, tucatnyi alternatívája lehet.
2014. febr. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
31%

"a futásra sajnos szükségem van, ez már kiderült :)"


kérdés hogy milyen indok áll mögötte, mert pl túlsúlyos nő esetében a futás inkább egy térd és csípőgyilkolás, mint egészséges hobbi.


ráadásul a hideg enm igazi kifogás, én folyamatosan jártam futni a hidegben is, és láttam másokat is. megfelelő sportruházat ami izzadáselvezető de szél és vízálló, de van aki anélkül csinálja. akár egy vékonyabb balaklava ("símaszk"), vagy egy alsó-középkategóriás szőrő-félálarc is megteszi (nem kell divatos, drága respro), de egyeseknek anélkül is megy. rengeteg c vitamin és víz, ezen kívül alap a multivitamin és egyéb kiegészítők.

bár én azt modnom egy jó szűrőálarc kb 90%kal csökkenti a megfázás esélyét. ha csak kocogsz, akkor nem is zavaró, legfeljebb ha intenzív sprintprogramod van, amit nem hiszek.

és persze hidegben kell térdmelegítő is, mert ha enm érzed, akkor is hideg.

+ megfelelő futási technika.


annyi buktatója van, hogy ha 1 dolgot is rosszul cisnálsz, akkor már inkább az egészésgedre megy, mint hasznos.


ezért mondtam, hogy enm olyan biztos az, amit te annak hiszel.


mellesleg szerintem a téli futásnak részben pont az az értelme, hogy immunerősítesz a hidegben.

2014. febr. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!