Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szevasztok! 15-éves egri srác...

Aaron hold kérdése:

Szevasztok! 15-éves egri srác vagyok és szeretnék elkezdeni Wing Tsun kung fu-zni. Egerben milyen az oktatás?

Figyelt kérdés
Eddig 6-évig röplabdáztam .Szeretnék belevágni a kung fu-ba Érdemes elkezdeni ?Kb mennyibe kerül havonta az edzés??

2014. febr. 19. 18:29
 1/10 anonim ***** válasza:

sokan azt fogják mondani hogy nagyon jó, másik sokan meg hogy nagyon rossz.


szerintem a semminél jobb, mint harctudás, viszont az árak és minőségek mellett inkább valami másba érdemes belekezdeni, ha az önvédelem érdekel. ha küzdősport érdekel, inkább a sandát ajánlom (kickbox). viszont a sima box elég elterjedt és van közte jó minőségű oktatás is, lehet, hogy többet érsz vele önmagában mint a wingtsunnal. illetve jó boxoktatás mellett egy kickbox is elég hatásos lehet akár az utcán is (legyen akár k1 thai vagy sanda szabályrendszerű.)


de sajnos a legtöbb keleti harcművészet inkább látványos, mint hatásos. a valamire valók pedig mind a modernizáció és összeolvasztás felé mutatnak.

2014. febr. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod!Igen a kick boxba és a thai boxba is gondolkoztam csak gondoltam előbb megkérdezem másnak is a véleményét.Mennyi idő kell thai box-ba hogy a technikákat az utcán is tudd használni?
2014. febr. 20. 14:56
 3/10 anonim ***** válasza:

illetve mint viszonylag sokszínű stílus a karatét is ide sorolnám, de sokak szerint ez nem elég minőségi magyarországon.


gyakorlás és tehetség kérdése, ki mennyi idő alatt tud használni 1 technikát.

a thai szabályú kickboxot ajánlom, illetve a japán kickbox (ha van egyáltalán ilyen magyarországon). gyakorlatilag az utóbbi egy muay és karate alapú kickbox, ahol a könyök és térd is engedélyezett a legtöbb stílussal ellentétben.


esetleg azt is megcsinálhatod, hogy elkezded a muay thait vagy a karatét aztán eljutsz egy szintzre és elkezded a másikat. inkább a muay thaijal kezdj, mert a karatében sok termsézetellenes, rossz taktika van, a muay eygszerűbb de legalább nincsenek benne hatástalan kicsavart pózok meg simogató küzdelem.

illetve érdemes utána egy muay borant is tanulni, ami kiegészül földharccal, fegyverekkel, emelt szintű önvédelemmel, amit idaza nem hiszem hogy oktatnak, de videókat lehet szerezni róla. vagy ha ez nem, akkor thai box mellé nyugati box + taekwondo/karate. gyakorlatilag ezekből épül fel a kickbox. és ha ezekkel kész vagy, akkor judo/jiujitsu/birkózás, és kialakul egy viszonylag összetett harcmodor.


vagy ha találsz kifejezetten mma edzést egerben, annak is nekikezdhetsz, de szerintem oda 2 küzdősport ismerete legalább kötelező.

2014. febr. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
vagy ha sok pénzed van megcsinálhatod hogy muay thai után wingtsunozol.
2014. febr. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
illetve a karate helyett lehet érdemesebb inkább jujutsut tanulni, az hatásosabb nagyobb ellenfelek ellen, mert kevésbé az ütésekre, és inkább dobásokra, ízületi, fojtási, szúrási technikákra épít.
2014. febr. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
boxedzés van mindenhol és a fent említettekkel ellentétben majdhogy nem biztos, hogy színvonalú edzést fogsz ki, ez ad egy jó alapot innen el tudsz menni több irányba(vagy ha annyira megszereted maradsz ennél) ha önvédelmet szeretnél tanulni akkor elsősorban nem pusztakezes stílusokat ajánlok inkább olyat ahol megtanítanak késsel bottal bánni pl.: eskrima ha pedig inkább ringben szeretnél jó lenne akkor valamilyen földharcot elkezdesz párhuzamosan a box mellett(boxot ha akarod kicseréled valami olyanra ahol van rúgás is de nem lényeges annyira) a birkózással nem nagyon fogsz mellé mert azt is jól oktatják itthon(de ha találsz jó bjj edzést vagy hasonlót az is jó), ha ezek nem igazán jönnek be akkor meg még mindig el mehetsz ezek helyett jujitsuzni az is jó.
2014. febr. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
jó színvonalú*
2014. febr. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
akk elkezdem a thai boxot es ha tetszik maradok ha nem akkor meg megnézem a wing tsun-t
2014. febr. 21. 06:28
 9/10 anonim ***** válasza:
előtte azért mérd fel az árakat is. a thai box nem rossz, de szintén csak alapnak, utána érdemes valamilyen kickboxot vagy nyugati boxot választani
2014. febr. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
a wing tsun önvédelemre kiváló,de nem a látványosságra megy, hanem az könnyedségre,gyorsaságra,illetve a lényegre hogy megvédd magad nagyon hatékony és nem az erőn alapul idővel rájössz ezt a stílus bárki gyakorolhatja, szerintem próbál ki
2014. febr. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!