Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A klasszikus balett elkezdéséh...

A klasszikus balett elkezdéséhez mi a megfelelő magasság/súly lányoknál?

Figyelt kérdés
Tavasszal leszek tizenöt és komolyan érdekel a tánc. Mostani méreteim: 172 cm, 59 kg.. Ha pár év alatt rendbehozom az állóképességem és a súlyom? Eddig nem jártam táncra/tornára de a hajlékonyságom viszonylag jó. A -normális- válaszokat előre is köszönöm!

2014. febr. 23. 11:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Magasságtól,súlytól független már nem leszel balerina.
2014. febr. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem az a célom, hogy prima balerina legyek, csak táncolni szeretnék "elfogadható" szinten. Az elemek elsajátítása sem menne teljesen? Tudom, nem kezdtem elég korán hogy megfelelő legyen a hajlékonyságom és az izomzatom, de hobby szinten?
2014. febr. 23. 13:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Ha csak hobbyból szeretnél balettozni akkor nincs súly,magasság beli megkötés!:) Egyébként a balerinák átlagmagassága kb. 168-170 cm és ehez a súlyuk kb 50-55 kg. de ez persze a felnőtt balerináknál van. ha pl valaki a balettintézetbe jár akkor ott hetente mérik őket mert ott nem lehetnek még 50 kilók se... de persze neked nincsenek ilyen terveid,szóval nem meghatározó sem a súly sem a magasság! Ahogy jól érzed magad!:) De a te magasságodhoz az 59 kg az nagyon jó. mert a balettosok nagyon soványak ami már-már nem egészséges. Én már csak tudom...:/:)
2014. febr. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én már 6 éve balettozom és nyugodtan kezd el ha szeretnéd súlytól és magasságtól nem függ csak legyen ritmus érzéked és legyél kitartó! És hidd el nagyon jót fog tenni megerősödik a lábad és ha mondjuk átakarnál menni valamilyen más fajta táncra pl.társastánc hip hop vagy bármi más akkor ez a balett tudás sokat fog segíteni. Csak a hasznodra válhat! :D
2014. szept. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!