Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Valaki ismer Budapesten egy...

Valaki ismer Budapesten egy olyan AIKIDO edzőt aki kedves de rendesen meg tud tanítani az önvédelemre?

Figyelt kérdés
2014. febr. 28. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:
mindegyik kedves, de egyikse tud rendesen megtanítani önvédelemre...
2014. febr. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De miért nem?nem vagyok benne járatos.
2014. febr. 28. 21:19
 3/7 anonim ***** válasza:

sokminden miatt érdemes aikidót tanulni, pl mert élvezetes, jót tesz a mozgás, a társaság miatt, vagy mert meg akarod ismerni a japán szamuráj szellemiséget, filozófiát.


önvédelemre nem igazán alkalmas. a rabló nem lesz olyan jó uke, mint a bölcsész srác az edzésen...

2014. márc. 1. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 aikiboxer ***** válasza:

Tehát először is ha normális aikidót szeretnél tanulni, akkor arra több lehetőség is van. Menj el és próbáld ki. Fontos, hogy az edzés közel legyen a lakhelyedhez és időben is jó legyen, különben abba fogod hagyni egy pár héten belül.


Ha önvédelem a cél, akkor én magam a leginkább ezt a klubot ajánlom: [link] -- mert a srác karatéból jött, és a felfogása, stílusa nagyon praktikus. De rengeteg más jó aikidós is van a városban.


Tehát az aikido. A legnagyobb és tulajdonképpen egyetlen baj vele, hogy nincs benne szabad küzdelem, ezért az aikidokákban nem alakul ki a küzdelmi készség. Konkrétan ha ütsz a fejük felé, nem tudnak vele mit kezdeni, beszívják. Még egy wing tsunos is ledarálja őket.


De testharcolni sem tudnak, azaz nem ellenfelek egy judóssal, birkózóval, brazil jiu jitsussal sem. Ami pedig azért gond, mert a testharcot nagyon könnyű kiharcolni, utcán meg pláne, ahol nincs lehetőség hátrálni, elmozogni, és a legtöbb támadás nem a bíró intésével kezdődik, hanem dulakodással, lökdösődéssel, arrogáns sarokba szorítással.


Végül is a mai aikido két szék közül a padlóra: se nem ökölharcos stílus, se nem testharcos stílus, hanem... egy régmúlt fegyveres (!) stílus kiegészítő technikáinak gyűjteménye, harmonikus tánccá alakítva. De nagyon szép.


Ha "önvédelmi" aikidót szeretnél gyakorolni, keress ju jutsu edzést, mert a két stílusnak van egy jókora közös részhalmaza, viszont a ju jutsusok tudnak valamennyire bunyózni is, van az edzésen erősítés stb.


A másik módszer specializált ringsportokat tanulni, én ezt jobbnak tartom de csak mert soha nem ju jutsuztam. Ilyen párosításokra gondolok, mint boksz+birkózás, savate+brazil jiu jitsu stb. Tehát egy ökölharcos (boksz, savate, kick-box, thai box) és egy testharcos (birkózás, sambo, judo, BJJ) stilus együtt.

2014. márc. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én úgy látom, hogy nagyon nehéz igazi Aikido-t tanulni, jó mestert.


Tehát ahol tényleg jól felkészítenek önvédelemre is.


De ha lágy stílusok érdekelnek, miért nem mész el Wudang Taichizni? Minden benne van ami az Aikido-ban, és vagy egy edzőterem Pesten ami kimondottan önvédelmi edzésről szól.

2014. márc. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
rendben,köszi a válaszokat! :) én a 14.kerületben lakom,és ott kéne valahol közel egy.
2014. márc. 3. 14:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag átrobogsz a 32-es busszal és a 13. kerületben van wudang edzés. Ott van aikido mester is, voltaképp aikido-s technikákat is lehet gyakorolni.
2014. márc. 8. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!