Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Angol lovaglásból westernbe...

Angol lovaglásból westernbe váltás-tapasztalatok?

Figyelt kérdés
ideàig dijugrattam kisebb akadàlyokat . aztan a lovam el kelett adnom. kiprobàlnàm a westernt. azr mondjàk teljesen màs a technikaja ülés stb.. tapasztalatokat, véleményeket vàrok !

2014. márc. 27. 10:20
 1/4 anonim válasza:
Hát igen nagyon más. Ha vonzódsz a stílushoz nem lesz nehéz dolgod de ha a te egyéni véleményed az hogy az angol lovaglás előnyösebb akkor nem lesz egyszerű mert nagyon sok minden másképp van. Én egyszer próbáltam a western-t többet nem biztos hogy fogom. Teljesen máshogy ültet az a nyereg és sok év angol után kicsit kényelmetlenül éreztem magam
2014. márc. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
53%
Próbáld ki és meglátod, hogy tetszik. Én magam angolos vagyok, többször voltam már western versenyen és lenyűgözött, hogy a magasan képzett lovak is milyen kiegyensúlyozottak, könnyen kezelhetőek. A reiningre azt mondják, western díjlovaglás, de mégsem láttam soha olyat, hogy a reining ló megugrik, az eredményhirdetést nem bírja végigvárni, nem ülhetne rá egy öt éves gyerek, pedig ez lenne az idomítás lényege, hogy könnyen kezelhető, átengedő lovat kapjunk, ezzel szemben sok nehzéz kategóriás díjló éppen kibírja, hogy 10 másodpercig megálljon. Nekem ezért szimpatikus a western, én is szívesen kipróbálnám, de sajnos arra nincs pénzem, hogy valódi western oktatót és lovat megfizessek.
2014. márc. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ja igen, maga a képzés, a lovaglás teljesen más. Jelre dolgozik a ló, de nem traktálják állandó segítségadással. Addig csinálja a feladatot, amíg másra nem kérik meg. Istenes Csilla könyve nagyon jó, érdemes elolvasni, hogy átfogó képet kapj.
2014. márc. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
megkeresem a konyvet mindenkepp!:) hat koszonom a velememyeket kiprobalom de felek tole egy picit.mert ugye megszoktam hogy szar kozott a lo stb es igy fura lesz. legfeljebb azt mondom hogy ennyi eleg volt es kesz
2014. márc. 27. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!