Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy lehet szakszerűen (és...

Hogy lehet szakszerűen (és biztonságosan) kiroppantani a gerincünket?

Figyelt kérdés
Lehet magunknak is csinálni, vagy csak segítséggel?
2009. dec. 18. 17:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Először mindenképpen segítséggel kéne próbálni, szakember felügyeletével, aki tud hasznos technikákat mutatni és ha esetleg becsípődik egy ideg, rögtön segítségedre tud sietni.

Egy végtelenül egyszerű és veszélytelen technikát ajánlanék, nekem ez kiropogtatja a gerincem. (Egyébként gerincferdüléses vagyok, nekem emiatt mutattak néhány technikát anno)

Feküdj le a hátadra, a földre. Helyezkedj el kényelmesen. Emeled fel összezárva a két lábad, úgy és addig, amíg meg nem emelkedik a csípőd. Igyekezz a földön a tartani a feneked. Tartsd így magad, amíg nem számolsz el 15-ig. Majd óvatosan, lassan rakd a földre a lábad és fokozatosan nyújtózkodj ki, végül a karoddal is. Feszítsd meg magad addig, amíg vagy nem ropogsz, vagy amíg csak tudod. Ezt naponta kétszer ismételd, gyakorlatonként pedig eleinte 3 alkalommal, majd akár 5-re is növelheted a számot. A fontos, hogy földön végezd a gyakorlatot, mert az ágy túl puha és besüppedsz.

2009. dec. 18. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Előző, ez jól hangzik, de hogy tudod a feneked a földön tartani, miközben megemeled a csípőd? Ezt nem értem...
2009. dec. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
feküdj hanyat,az egyik lábad nyújtsd fel a levegőbe, a másik maradjon a földön.azt a lábad amelyik a levegőben van óvatosan tedd le a nyújtva lévő lábadon a másik oldaladra amennyire tudod kinyújtva (igy egy kicsit kicsavarodsz) nekem ettől mindig kiropog a gerincem. remélem érthetően irtam le,ha nem kérdezz nyugodtan
2009. dec. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok, kihagytam egy fontos szót, szóval:azt a lábad amelyik a levegőben van óvatosan tedd le a nyújtva lévő lábadon át a másik oldaladra amennyire tudod kinyújtva
2009. dec. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És ez a gerincroppantás mire jó?
2009. dec. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat!
2009. dec. 19. 15:32
 7/7 anonim válasza:
100%
Az 5-ös valaszára: Amikor fáj a hátad akkor érdemes
2020. jún. 28. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!