Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért hiszi mindenki, hogy...

Miért hiszi mindenki, hogy Magyarországon a Capoeira oktatás csak tánc?

Figyelt kérdés
Kipróbálta bárki is? Eljárt fél évig? Honnan tudják ha általában is keveset tudnak a Capoeiráról ?

2014. ápr. 22. 22:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Mert csak azt latjak hogy megy a zene ok meg arra "tancolnak"

Nem gondolnak bele az emberek komolyabban ès én sem.

2014. ápr. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Szóval te sem! Legalább őszinte voltál !

Úgy könnyű leszólni ha nem is ismerik !

2014. ápr. 22. 22:54
 3/16 anonim ***** válasza:
Szerintem senki se szolja le. En sem szolom le a forma-1et mondjuk. Egyszeruen nincs benne az erdeklodesi koromben. Nem foglalkozok velez
2014. ápr. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

nem láttam még capoeirán sparringot, pedig évekig egy capoeira csoport szomszédságában edzettem.


egy breaktáncos haverom is pl tök jól mozog, megcsinálja az 540kicket, de bunyózni nem tud.

2014. ápr. 23. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha jó helyre jársz edzésre, akkor biztos jó a Capoeira, mert tényleg iszonyatos erősek a rúgások benne (akár még a TWDnál is erősebbek, pedig abban is vannak halálos erejű rúgások), de a harcművészeteknél ritkább a jó oktatás, Magyarországon meg főleg igaz ez. Szóval Bp biztos van jó edzés (nagy számok törvénye), de a sok vidéki helyen nem valószínű, hogy normális oktatás van, bár bárhol ki lehet fogni 1-1 jó helyet (ez általános dolog). És itt van ez az, hogy valószínűleg a legtöbb helyen csak brazil néptáncot oktatnak Capoeira néven és ezért mondják rá, hogy csak tánc. De én még egyetlen edzést sem láttam Capoeirából, ezért beszélek csak általános dolgokról.
2014. ápr. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nem lehet, hogy akik itt fikázzák azok összekeverik a Capoeira fitness-szel meg a Capoeira aerobikkal?

Attól, hogy rendes,igazi Capoeira edzéseken tanítanak olyat ami nem szolgál úgymond harcra attól még nem biztos, hogy rossz maga a "brazil néptánc"

Gyanítom kung-fu edzések is tanítanak olyasmit amit élesben vagy a ringben nem lehet használni.

2014. ápr. 24. 00:28
 7/16 anonim ***** válasza:

A capoeira olyan, mint az aikido, nem olyan formában gyakorolják, hogy releváns legyen egy bunyóban. De ettől függetlenül, hogy a harci értéke nem nagy, lehet csinálni.


a bunyó oktatásának van egy metodológiája. tök mindegy, hogy kungfuzol, capoeirázol, boxolsz, vagy birkózol.


3 fontos lépése van, ami egymásra épül:


1. technika megtanulása: ez mindenhol megvan. az alapvető rúgások, dobások, ütések elsajátítása.


2. Drillek szakasza: a megtanult technikák (kombinációik) bevésése kvázi küzdelmi helyzetben. Na itt már sok rendszer megbukik. Drillezés pl a boxban a pontkesztyűzés, . ez magasabb minőségi szint, mint a technika tanulása.


3. sparring: a drillek által bevésett mozdulatsorok alkalmazása küzdelemben.


egy példán keresztül: 1. pont az, amikor tudod, hogy milyen egy jó ütés. a 2. pont, az. amikor az ütésed mindig jó. a 3. meg az, amikor el is találod vele az ellenfelet.


Capoeira: még ha az első 2 pont stimmelne is (nem stimmel, csak a technikai tanítás megy, tisztelet a kivételnek) a sparring részén elbukik az egész. mert itt jön képbe az edzőtársak jellemzői. Capoeirára baromisok csaj jár, így a sparring partnereid nagy része nő lesz. akik kisebb termetűek, gyengébbek, könnyebbek, nem tudsz fejlődni, ha velük edzel.

2014. ápr. 24. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Kungfut is tanítanak használhatatlanul, értelmetlenül Magyarországon.


Ezért ver el általában egy boxoló egy kungfust.


Lehet kiállni capoeirával boxolók, birkózók ellen. Nem megsértődni kell, hanem felfogni hogy mit is ér a saját edzésünk.. Bizonyítsa be valaki (saját magának) hogy nem csak akrobatikát tanul capoeira edzésen. És akkor nyilván nem csak azt tanul, de előbb erről győződjön meg, és ne csak sértődötten viselkedjen.


Mert sértődötten a sportkaratésok, sportkungfusok(sandások), wingtsunosok is tudnak viselkedni, csak a sértődés nem hajol el a boxkesztyű elől helyettük.. Ha meg nem hajol el, akkor becsúszik a pofon. Akkor meg miről is van szó? :s

2014. ápr. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Előző válaszolóval talán egy dologban nem értek, abban hogy nőkkel nem lehet hatékonyan edzeni (fejlődni).


Miért gondolom ezt. Szerintem férfi edzőtársakat sem akarok(akarunk) kifejezetten jobban megütni, megrúgni mint nőket. Szerintem nőktől sem szeretnék teljes erejű ütést, rúgást bekapni hasonlóan mint férfi edzőtársaktól.

Szerintem egy nő is el tudja törni az ujjaimat, karomat, ha úgy alakul. Ergó mindenképpen vissza kell venni gyakorlás céljából a technikák pusztító erejéből. Ütőerőből, kesztyű tompításával, ésszerű odafigyeléssel. Így viszont a legtöbb dolgot jó edzéstechnikával (és ehhez kell a jó edző aki ebben segít) lehet gyakorolni. Anélkül hogy teljesen szétkenné az én arcomat egy edzőtársnő - vagy fordítva.


Persze aláírom hogy ezt most én szubjektíve gondolom csak, és megosztottam veletek.

2014. ápr. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

mivel egy tánc-harc rendszer így abszolút joggal tartják táncnak.

sehol a világon nem oktatják, és soha nem is oktatták az igazán hatékony részét, eleve arra lett kitalálva és még a múltszázad elején is voltak alvilági bérgyilkosok, akik a capueirát alkalmazva nyom nélkül voltak képesek gyílkolni, valószínûleg ma is vannak, de errõl még nem találtam irodalmat. a környezetben elhelyezett tárgyakkal, egyszerûen a mozgásukkal félrevezették a célpontot, aki beleesett, beleszaladt a direkt ezért odahelyezett tárgyba ezzel 100% balesetnek feltûntetve.

Ezt ma is elsajátíthatja bárki mindössze a sport magasszíntû ismerete, pontos tervezés, pontos mozdulatok, és magas inteligencia szükséges.

Egyébként szerintem ez a sport csak kiegészítõként lehet hatékony konkrét párharcban.


mellesleg Capoeirázom.

2014. ápr. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!