Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ayrton Senna milyen volt,...

Ayrton Senna milyen volt, mint ember? Mit lehet tudni róla?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 28. 21:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy tehetséges volt. Én ezt ma olvastam.

[link]

2014. ápr. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
én is olvastam a napokban a cikket, de ez egy eset, attól még lehet nem egy "állat"
2014. ápr. 29. 21:37
 3/7 anonim ***** válasza:

Én azt nem is mondtam.

Fantasztikusan tehetsége ember, ma 20 éve, hogy meghalt.

Nyugodjon békében!

2014. máj. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy mennyire értesz angolul, mindenesetre a youtube-on nagyon sok videó van amin Senna dokumentumfilmek, általa tett nyilatkozatok, más pilóták és F1-hez kötődő interjúk vannak és amikből kiderül, hogy milyen ember volt a pályán, és azon kívül.

A pályán azt mondják róla, hogy a győzni akarása, a versenyszelleme mindent és mindenkit felülírt. Elképesztően elszánt volt, és emiatt sokszor kegyetlennek tartották a pályán. Ez tette azonban naggyá, és eredmények tekintetében háromszoros világbajnokká. De, hogy mekkora ember volt a pályán is, jól mutatja egy példa: 1992-ben Eric Comes egy F1-es versenyen balesetet szenvedett, és Senna amint meglátta, megállt az autójával a pálya szélén és azonnal kiszállt, majd odasietett hozzá, veszélyeztetve ezzel a saját életét is, hiszen mögötte jöttek a versenyautók akik elüthették volna. Nagy hangsúlyt fektetett a biztonságra, rendszeresen szószóló volt a pilóták érdekeit nézve. Mélyen megrendítette halála előtt két nappal Barichello súlyos balesete, valamint halála előtti nap, az időmérő edzésen bukó Roland Ratzenberger halála.

A leghíresebb idézetek tőle itt vannak fent:

[link]


Ezekből is kiderül, hogy milyen inspiráló és karizmatikus személyiség volt. Rám nagy hatással vannak ezek az idézetek.


Magánemberként más volt, mint a pályán. Nagyon szerény, egy eléggé magába húzódó valaki, aki mélyen vallásos volt és aki mindent megtett a szegényebb sorsúakért. Rengeteget jótékonykodott hazájában.


A magyar wikipédia oldala nagyon informatív minden tekintetben, ajánlom: [link]

2014. máj. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sennáról, mint emberről:


elképesztő volt a céltudatossága ahogyan a sporthoz állt, mindent az f1-nek rendelt alá. Csak a versenyzés éltette. Hozzáállása pedig példaértékű volt, ahogy 1x fogalmazott:


"Ha második vagy, te vagy az első aki veszít."


Ez azt hiszem sokat elmond róla. Szóval igazi maximalista volt, de az élet minden területén különben.


Sokan vádolták/vádolják arroganciával. De ez csak a látszat, amely a komoly, magába zárkózó természetéből és a már említett mindenáron győzni akarásából fakadt. De baráti társaságban teljesen el tudta magát engedni. Akik csak felszínesen ismerték azt mondták hogy olyankor rá sem lehetett ismerni :) Pl. Bergerrel is sokat marhultak állítólag.


Amúgy nagyon jó ember volt, olyan, akinek a családja nagyon fontos volt.


Azt is tudni kell róla hogy rengeteget adakozott. De ez is sokat elmond róla:

http://www.youtube.com/watch?v=YQEqG2HfZmA

(1 évvel később Zanardival is u.ezt tette)


És mélyen vallásos volt.


Hát kb. ennyi amit tudok róla ill. amit tudni érdemes.

2014. szept. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bár régi ez a topic, hadd válaszoljak! Amikor meghallt, az örökösödés miatt fel kellett becsülni a vagyonát. Azt találták, hogy a vagyonának nem kis része hiányzik, tele voltak kérdésekkel. Aztán találtak egy kis fekete noteszt. Tele volt címekkel, bejegyzésekkel, hogy hol milyen alapítványt támogatott, ösztöndíjat, műtéteket, gyógykezeléseket fizetett, fiatal tehetségeket szponzorált, stb. és milyen összeggel. A családja döbbenten és szájtátva bámult. Senki nem tudott róla, se a családja, se barátai, senki, mindent egymaga rendezett Az egész világ ledöbbent, nyomot hagyott a Forma 1-ben és a világban. Mikor meghalt a fél vilag siratta és ekkor derült ki ez is. Ilyen volt Senna...
2018. jan. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kevesen tudták, hogy valójában milyen volt ő. Akik jól ismerték, azt mondták róla, hogy neki mindig a győzelem járt a fejében. Ezért minden szempontból "meg akarta ismerni" az autóját. Ezért állítólag képes volt éjfélig adatokat böngészni, számsorokat elemezni, és mindent újra elmondatni a szerelőkkel. Ezzel olyan hozzáállást tanúsított, amre sem akkor, sem korábban nem volt példa.
2020. dec. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!