Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A víváshoz tényleg szükséges...

A víváshoz tényleg szükséges intelligencia? (lent)

Figyelt kérdés

Holnap lesz az első vívó edzésem. Mindenhonnan azt hallom akinek elmondom, hogy szeretnék vívni, hogy szükséges hozzá az intelligencia. Gyorsan kell ugye reagálni az ellenfél mozdulataira és ugye fejben is kell játszani; ki kell számítani az ellenfél gondolatait. Nem tudom, hogy én az az intelligens fajta ember vagyok-e és picit aggódom, hogy nem fog menni, pedig nagyon szeretnék megtanulni vívni. Azzal próbálom megnyugtatni magam, hogy még mindig gyakorolhatok jó sokat ha nem is vagyok intelligens, de akkor talán jönnek az okosabb ellenfelek és kicseleznek agyilag.


Talán túl sokat aggódom, vagy majd ott tényleg kiderül, hogy eléggé intelligens vagyok-e ehhez a sporthoz?


Kérlek válaszoljatok ás köszönöm szépen a válaszokat! :)


16/L



#kard #sport #intelligencia #vívás #betörés #vívó #áron szilágyi #villám sakk
2014. máj. 14. 17:32
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

az a legvégső pont már.

először jönnek a technikai alapok,az állóképesség felépítése,a rutin megszerzése és amikor ezek már mind adottak,akkor nyer aktualitást a kérdésed.

ahhoz kell ember ismeret,érzelmi intelligencia,hogy felismerd az ellenfeled céljait,erősségeit.

pl ha folyamatosan megakadályozod a céljait harc közben egy idő múlva frusztrált lesz és legyőzi saját magát.

vagy vannak a támadó harcos ellenfelek,ellenük sokat kell mozogni és folyamatosan kontrázni.

vagy vannak az elbizonytalaníthatóak,őket nyomás alatt kell tartani stb.

ezeket a felismeréseket a rutin fogja megadni.

2014. máj. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Olimpiai vívást nem tanultam, de történelmiről van némi fogalmam.


A régiek úgy mondták, stratégák. A vívás előre eltervezett stratégiák alapján zajlott. Ezeket tanulás és tapasztalat alapján hozták létre.

Gyors reakció (reflex) nem szükséges, mert, ha erre alapozol, úgyis levágnak. Folyamatosan kell fenntartani egy olyan helyzetet ami számodra előnyös, az ellenfelet meg kizárja.

De mindez nem intelligencia függő. Inkább felkészültség és szellemi készenlét. Nehéz leírni, de itt egy nagyon jó példa: www.youtube.com/watch?v=_XHSZ-sLG3I Nézd meg ahogy az idős mester lekezeli az "ifjú titánt". Fizikailag hátrányban van, azt sem feltételezném, hogy sokkal intelligensebb az ellenfelénél, de mégis teljesen uralja a helyzetet.

2014. máj. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!