Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a különbség a taekwondo a...

Mi a különbség a taekwondo a judo és a kung fu között?

Figyelt kérdés
Sziasztok!:) Szeretnék elkezdi egy sportot, valamelyiket a fent említettek közül. Rengetek videót megnéztem már róluk, de nem bírok rájönni hogy mi a különbség a három sportág között. Csak annyi talán hogy judo-ban inkább az ellenfél földreterítésére összpontosítanak? Vagyis 'dobálják' az ellenfelet. Valaki tudna nekem segíteni hogy melyik sport mire is összpontosít inkább, mire építkezik? Inkább lábat, kezet, dobálást kell alkalmazni? Ti esetleg melyiket ajánlanátok?:) A válaszokat előre is köszönöm!

2014. máj. 31. 16:53
 1/8 anonim ***** válasza:

pár ezer km távolság kialakulási helyük szerint, és más kultúrák értelem szerűen.

ezeknek semmi közük egymáshoz, teljesen eltérő stílusok!

és más szempontok játszottak közre, mikor létrehozták őket!

2014. máj. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

a taekwando bohóckodás( bocsánat én elfogult vagyok a sajás sportom mellett)

A kungfu, az eszköze a testi felkészülésnek egy olyan időskor eléréséhez, ahol testi lelki kínoktól mentesen tudsz meditálni és várni a halált, ezt a mentalítást egy nyugati ember egyáltalán nem foghatja fel, így aztán teljesen értelmetlen mindenféle lebutított edzésekre eljárni, és azt gondolni, hogy éppen kungfuzunk...


A Judo pedig a világtörténelem leges legkirályabb sportága :D

2014. máj. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
miért bohóckodás a taekwondo?
2014. máj. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

hát mert én Judozom, és elfogult vagyok :D

persze tudom, hogy nem bohóckodás, biztosan jó dolog az is, de az én szememben a Judo az isten

2014. máj. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
De ezek csak sportok, nem értem mi alapján tartasz egy minden szempontból más sportot bohóckodásnak. Én űztem mind a kettőt de a judot abbahagytam: gyenge, hajlékony alkatom van így a tkd testhezállóbb.
2014. máj. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
a stílusok leírásába most nem mennék bele annyira mert arra ott a wikipédia, azt viszont leírhatom melyikre érdemes lemenni. a kung fu lehet nagyon jó ott ahol kitalálták itt viszont szinte teljesen esélytelen, hogy normális edzést találj(kivételek persze vannak de elég valószínűtlen, hogy pont egy jó helyre sétálj be), a judo egy jó kis sport de megvan az a hátránya, hogy sok helyen nem foglalkoznak veled egy bizonyos kor felett(bár azért így is lehet találni olyat ahol igen), a taekwondo-t nem ismerem csak videókról és dokumentum filmekből de azt szokták írni, hogy vannak itthon normális edzések szóval ha állóharcos stílust keresel akkor érdemes egy próbát tenni vele.
2014. máj. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Mivel én taekwondo-zok, azt ajánlom :) A tkd lábat és kezet egyaránt alkalmaz, legalábbis szerintem. Nem árt a lazaság, mivel a küzdő, és forma versenyeken több pontot ér a magas rúgás (de inkább a küzdőn). Én, ahogy elmentem az első edzésre, beleszerettem :) Az egy másik dolog, hogy lehet, hogy amit az edzésen tanultál küzdelem, nem tudod élesben alkalmazni, de ha nagyon profi vagy, még az is sikerülhet...;) Kb. ennyi...:)
2014. jún. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a választ!:) Kivéve 17:05-ös, kérlek, legközelebb ha nem tudsz értelmes commentet hozzáfűzni egy adott témához, inkább tartsd magadba a gondolataidat.:DD A többieknek tényleg köszönöm, nagyon sokat segítettetek. Úgy döntöttem, hogy a judo lesz a nyerő. A taekwondo is nagyon bejön, de szívesebben dobálnám az embereket mint ütöm:$ Azt is szívesen kipróbálnám természetesen, de hát egyszerre csak egy.:) Kung-fu meg.. ahogy mondtátok.. Nagyon nehéz egy rendes edzést találni. Sajnos ez az én városomban alig ha adatik meg:| egyetlen egy hely lenne, de arról sem hallottam jókat.. Köszönöm mégegyszer:) Ha valaki még esetleg szeretne hozzáfűzni bármit a témához, szívesen várom!:D (értelmeseket ha kérhetem..)
2014. jún. 3. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!