Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősportot válasszak?...

Milyen küzdősportot válasszak? 37f (hobby sportnak)

Figyelt kérdés

2014. jún. 6. 17:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Menj el olyan edzésekre amik közel vannak és ahol a legnormálisabb az edző meg rendesek az emberek járj oda.
2014. jún. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
5,6,7,14 kerületekben (Bp) tud valaki valamit ajánlani?
2014. jún. 6. 17:50
 3/9 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy semmiképpen se a wing tsun, krav maga és egyén parasztvakító baromságokat válaszd, ha nem akarod, hogy jól átverjenek és lehúzzák a pénzed! Nézz körül ezeken:

[link]

[link]

[link]

A lényeg, hogy olyan küzdősport/harcművészet mellett kötelezd el magad, ami ad reális harci tudást, van benne erősítés-nyújtás és rendszeres sparring!

#USBORNE

2014. jún. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
részemről bjj
2014. jún. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Itt sok olyan ember van, aki úgy alkot véleményt, hogy fogalma sincs arról, amit fikáz. Hókuszpókusz, mókusharc, pénzlehúzás stb ilyen és ehhez hasonló jelzőkkel illetik a Wing Tsunt, úgy, hogy életükben nem csinálták, vagy ha igen, max egy két edzés erejéig! Én nem mondok se jót, se rosszat ( pláne azt nem ) a Wing Tsun Kung Fu-ról, inkább azt tanácsolom, hogy menj el egy edzésre ( az úgy is ingyenes ) nézz szét, csináld végig az edzést. Bár ahhoz, hogy legyen rálátásod az egészre, ahhoz kell pár hónap, de kóstolásnak jó! Viszont az igaz, hogy a WT nem küzdősport ( azért mert az a szabály, hogy nincs szabály )hanem harcművészet és a minőségi oktatás nagyon Mester függő! Ui: Jómagam is már 30 múltam, mikor elkezdtem és egy percig se bántam meg! További szép napot!
2014. jún. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
46%

Egy újbb agymosott wt huszár!

Kedves kérdező, nehogy lemenj wing tsun "edzésre"! Mindjárt a legelső tréningen rádmennek, elkezdik benyomni neked a megszokott és bevált marketing dumájukat (ez a leghatékonyabb harcművészet, Bruce Lee is ezt tanulta, ha egy-két évig csinálod nem lesz ellenfeled az utcán, stb.)! Egyből elkezdik átmosni az agyad és kezdenek térítgetni! De ez csak kamu, átverés, ne hagy, hogy így legyen!

A wing tsun semmi harci értéket nem ad, csak legombolja a pénzed és hamis önbizalmat kelt benned! Ha eleget perkálsz a kamu mesterednek vagy a pénzhajhász Mádaynak, akkor 2-3 évem belül mester is lehetsz! Hát ez szánalmas, nem? Hiába vagy te akármekkora wt mester, egy valódi utcai éleshelyzetben egy sittes tolvaj cigány vagy egy magamfajta telepi tróger egy másodperc alatt szétkap, ha elkezdesz hősködni a hazug wing tsun technikákkal!

Ezt tapasztalatból tudom, ugyanis az egyik ismerősöm kereken 10 évet wing tsunozott! 12-es tanulófokozattal rendelkezett, de kitörölhette vele a fenekét, ugyanis az egyik helyi szórakozóhelyen összeugatott egy masszív kézilabdás csávóval, aki aztán úgy összepakolta a drága wing tsunos ismerősömet, hogy mentőt kellett hozzá hívni! Pedig "nagyon jól ment neki" a wt! Nagyon elhitte, hogy ez a világ leghatékonyabb harcművészete! Persze, edzésen ezt hazudják, hogy el tudják adni, de a valóság egy kicsit máshogy működik, mint ahogy azt a legyőzhetetlen wing tsun vitézek gondolják! Én tudom milyen a valódi utca, a valódi utcai verekedés, a valódi késes támadás! Egy külvárosi lakótelepi csávó vagyok, aki megélt már itt pár igazi kemény balhét, úgyhogy nekem ne kezdje el egy nagymenő wing tsunos-krav magás csávesz se papolni arról, hogy milyen az utca a való világban! Aki elhiszi a wt kamu dumáit, annak soha nem volt reális tapasztalata egy tényleges konfliktusban, így neki könnyű beadni, hogy "ez a tökéletes önvédelem"! Sajnos az igazi utcai önvédelmet nem lehet megtanulni egy jólfűtött tornaterembem, pláne nem a wing tsunnal! Ahhoz, hogy valódi önvédelmi tudásra tegyél szert, ahhoz át kell élned az igazi verekedéseket és az igazi utcai balhékat! Ez van!

Az ilyen naiv emberek, akik bevették a wing tsun hazug tanításait előbb-utóbb rá fognak döbbeni, hogy a wt tényleg csak egy parasztvakító bűvészkedés, de addig úgysem lehet őket meggyőzni az igazságról, így nem is próbálkozom! Én csak szeretnék megvédeni mindenkit a pénzlehúzástól és az átveréstől!

Ezt a "wing tsun nem küzdősport, itt nincsenek szabályok, gyilkolásra lett kifejlesztve, halálos technikák vannak benne, utcára a legtökéletesebb" dumálat hagyjuk már végre! Ezeket az ócska hitvány szövegeket a Leung Tinghez hasonló kapzsi kókler csicskák találták ki, hogy ezzel elháríthassanak minden jogos támadást és ezzel tudjanak takarózni! Ezeket a hazug dumákat tényleg csak a naiv befolyásolható emberek veszik be! Akinek egy kicsit is van fogalma a valóságról, az az ilyenen csak nevetni tud, ahogy én is!

Azt hiszi bárki is, hogy egy kis levegőkékítéssel, formagyakorlatokkal és szánalmas "páros gyakorlatokkal" el lehet érni igazi harci értékeket! Egy frászt, valódi küzdelmi rutint csak kemény sparringelés árán lehet elérni, ahol szokod a fájdalmat, megtanulsz cselekedni stresszhelyzetben is, kialakul egy reális támadó-védekező technikák, fejlődik a mozgáskoordinációd, stb.! Hiába leplezik magukat azzal a sebezhetetlen wing tsunosok, hogy ők azért nem kumitéznak, mert ők "csak halálos technikákkal dolgoznak", ez csak hárítás! Attól még mert vannak olyan támadások, amik gyengepontra irányulnak még lehetne kesztyűzni, hogy legalább egy minimális harci tudás kialakuljon, de ők mégsem teszik! A wing tsun tényleg csak varázslás, amit jó pénzért eladtak a kínaiak a tudatlan embereknek! Gyakorlatban használhatatlan vacak az egész!

A mesterek és a vezetőréteg teljesen tisztában van azzal, hogy a wt csak egy pénzlehúzó reklá baromság, azonban nagyon ügyesen tudnak színészkedni és remekül tudnak hárítani!

Én csak egy szimpla Ketrecharc versenyző vagyok, semmi több! Rengetegszer hívtam már ki randorizni hármas-négyes színtű wing tsun "mestereket", de mindegyik kifarolt azzal a ripacs szöveggel, hogy "a wing tsunban nincsenek szabályok, az nem sparringre való"! Én azonnal mondtam, hogy felőlem aztán akármilyem csúcs-szuper halálos pusztító wing tsun támadást is alkalmazhat a drága mester, nem kellenek ide szabályok, csak hogy megnyugodjon a lelki világa, de ettől függetlenül ugyanúgy meghátrált! Én tudom is, hogy miért! Képzeljétek csak el, ha egy senkiházi MMA versenyző, mint én kiüt egy legyőzhetetlen wing tsun mestert! Ennek azért hamar híre megy és ez nagyon gyorsan leleplezné a kamu rendszert! Ráadásul ha a következő edzésre a sebezhetetlen mester kék-zöld monoklikkal megy oktatni, akkor valószínűleg a naiv diákoknak egyből leesne, hogy a wt talán mégsem olyan tökéletes, mint ahogy azt mondják! Egyébként a mester pontosan tudta, hogy ha kumitéra kerülne a sor, akkor alaposan összecsépelném, így inkább visszavonult, mert nem akarta, hogy lebontsam a búráját!

Egyébként én nem magát a rendszert oltom, hiszen maga a rendszer, az elvek és az elgondolások jók! Ott van például a wing CHUN! Ez egy nagyon jó ág: keményen randoriznak, erősítenek, nyújtanak, támadótechnikáznak, stb.! Na ez már jó! Nekem csak a pénzlehúzással, a hazudozással, az átverésekkel, a parasztvakítással van problémám! Vegye már észre minden tisztelt wing tsunos, krav magás, ninjutsus személy, hogy én csak jót akarok, mindenkinek a javát szeretném! Azért próbálok mindenkit a helyes ösvényre terelni, mert nem akarom végignézni azt, ahogy átverik és kizsákmányolják az embereket! Nem akarol rosszat, nem szeretnék provokálni, csak segíteni!


#USBORNE

2014. jún. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Van pár észrevételem a nekem címzett levél kapcsán. Én nem tudom a haverod mit csinált, de 10 év alatt már bizony igen keményen kellene űznie a WT. Ahogy írtam is, nagyon Mester függő a dolog. Én ahogy éreztem, hogy valami nem stimmel, dobbantottam egy másik Mesterhez, akinél sokkal keményebb edzéseket csinálunk. Van fejvédős, kesztyűs edzés élesben, váltott partnerekkel( csak térdre és ágyékra nem támadunk , hogy ne egymást nyomorítsuk meg. Ez remélem nem gond? ) Van földharc kopogásig. Van minden edzés végén erőnléti is. Nekem speciel ezek a kemény edzések jönnek be, ezért is váltottam anno. Biztos sok helyen, csak úgy lézengenek az emberek és "simogatják" egymást. Lehetséges. Én nem vitatom egyik, másik küzdősport, vagy harcművészeti irányzatot se, mert a lényeg, hogy felkészüljünk egy esetleges támadásra. De az, hogy a WT szart se ér, szerintem erősen túlzó ( hogy finoman írjak ide ) Lehúzás? Aki hagyja. Én a legelején tisztáztam a Mesterrel, hogy nem leszek "fokozatvadász"! Engem nem érdekel, hogy milyen fokozatom van és hány diplomám. Az nem véd meg az utcán! Mellette Aikido edzésre is jártam, de a WT jobban tetszett, mert itt némelyik edzés végén annyira kész voltam, hogy a seggemen vettem a levegőt! Ennyit arról, hogy csak forma gyakorlatozunk. Itt használhatom a könyökömet fejre, mellkasra, rúghatom és üthetem az egész testét, nincs tabu rész! Ez lenne a legjobb "küzdősport", harcművészet? Aligha. Helyén kell kezelni a dolgokat. Ez is csak egy "termék", a Mester ( már amelyik olyan )az eladó, aki dicsőíti a portékáját. Annyit hiszel el belőle, amennyit akarsz. Biztos vannak olyanok, akik transzba esnek, ha látják és hallják a Mestert. Ez már egyén függő. Szóval, hogy én ne eresszem olyan bő lére az írást, azt válaszolom, hogy magasról leszarom, hogy kinek mi a véleménye a WT Kung Fu-ról! Nem kell kipróbálni, fikázni kell és ki kell nevetni azt, aki mégis megteszi! Az MMA-t viszont ne felejtsük el közben dicsőíteni!
2014. jún. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2014. jún. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
krav magáztam pár évig,nem volt rossz,jókat verekedtünk,védőfelszerelésben(lágyékvédő,fogvédő)szabály nem sok volt és ha volt partner akkor nem is nagyon simogattuk egymást,persze edzésen csak normális kereteken belül kell bunyózni gondolom minden rendes,normális helyen az edzés a cél nem az edzőtárs agyonverése.igazából az mma nem vonz én ugyanis mint szabályrendszerre a sporteseményre gondolok nem a mai nagyon divatos sportágra. biztos hasznos az mma is de csak akkor ha van valakinek némi tapasztalata a harctéren.sok mindent kipróbáltam,majd egyszer lehet az mma-t is de most perpillanat nem arra pályázom.
2014. jún. 15. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!