Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a különbség a Thai box és...

Mi a különbség a Thai box és a Kick box között? Melyik a jobb?

Figyelt kérdés
2010. jan. 2. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:
A thai boxban van térdelés , és könyöktechnika .
2010. jan. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

a thai box (muay thai) és a kickbox között az a legfőbb különbség, hogy a kickbox Amerikából származik, a muay thai pedig Thaiföldről. A kickbox több távolkeleti harcművészetből kölcsönzött elemeket (köztük a muay thaiból is, karatéból is), azokat továbbfejlesztve, box technikával ötvözve, versenysport céllal alakult. Ezzel szemben a muay thai tradícionális thai technika (anno sziámi), amely nagy múltra tekint vissza. Egészen az elmúlt pár évig még kötelező tananyag is volt a thai iskolákban.

A technikát nézve az elsődleges különbség az, hogy a muay thai-ban megengedett a térd és a könyök használata és csak full kontakt (teljes erejű ütések/rúgások engedélyezettek) szabályrendszerben fut. A kickbox semi-, light- és full kontakt szabályrendszerben futhat, valamint van thaxkickbox rendszer is, amire lényegében a muay thai szabályai érvényesek.. tehát itt a kettő összemosódik. Még az is különbség, hogy a tradícionális muay thai-ban fegyverek használata is jelen volt, a mostani már csak versenysportra "szelidített" verzió. Ezen kívül a muay thai rúgás legendásan effektív, brutális. Ezen kívül az alapállás is kicsit különbözik, a kickboxban egy kicsit "hosszabban" állnak, mint muay thai-ban (ahol kb. egy négyzet két ellentétes sarkán van a két láb), mivel a legtöbb szabályrendszerben tilos a lábat támadni. Ezen kívül, ha jól tudom, a kickboxban nincsenek kulcsolások, míg muay thai-ban vannak. Muay thai-ban szabad. A küzdelmek kickbox esetén változó hosszúak, versenykiírástól függ, míg muay thai esetén az 5 három perces menet a jellemző.

Egyiket sem tudom ajánlani, mivel nem tudom, hogy mi vonz téged, de leegyszerűsítve, ha a nyers erő, a fájdalom és az effektív technika érdekel, akkor a muay thai-t ajánlom, ha viszont félsz a fájdalomtól, de szeretnél valami mutatós küzdősportot tanulni, ami karbantart és magabiztosságot ad, akkor a kickboxot válaszd.

2010. jan. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
oké, kicsit sok lett az "ezen kívül" és megviccelt a tapipad, a "Muay thai-ban szabad" a lowkickre vonatkozik, lábra támadásra. Bocsi :)
2010. jan. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én olyat akarok hogy ha urcán balhé van egy kicsitse legyek bajban.
2010. jan. 2. 22:34
 5/8 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, én thaiboxra járok. Kickbox edzésen soha nem voltam, de egyik edzőtársam onnan jött át, mert nem tetszett neki, hogy alig érhetnek egymáshoz. Szerintem jobb szabályozott keretek közt megtanulni, milyen fasírtba lenni, mert ha utcán kerülsz fasírtba könnyen lehet, hogy a tapasztalatlanságod miatt nem éled túl. Elején keményen szoptam, te is fogsz, de megérte :)
2010. jan. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én Kickbox-ra járok,nekem tetszik,bár igaz nincs könyék,térdelés,de itt se nem csipkodjuk egymást...
2011. okt. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Krav Maga

Ezt az Iraki hadsereg fejlesztette ki pont az ilyen célokra, mint az önvédelem, a lefegyverzés és a gyillkolás. Lényege, hogy magad alá gyűrd az a támadódat. Csak ajánlani tudom.

2014. nov. 1. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Bocs hülye voltam. A Krav Maga az Israeli hadseregtől ered, és állítólag egy magyar volt az alapítója a harcművészetnek.
2014. nov. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!