Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy 10 literes búvárpalackba...

Egy 10 literes búvárpalackba hány liter levegő fér el ha a palack nyomása 100 bár?

Figyelt kérdés
A kérdésem lényege hogy birtokomba jutott egy légmotor ami maximális terhelésnél percenként 5l levegőt használ és egy búvár palackal kiváncsi vagyok meddig tolható ki az üzemideje 1 feltöltéssel.

2014. jún. 14. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:
24%
Egy 10 literes búvárpalackba meglepő módon 10 liter levegő fér.
2014. jún. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Első, ez hülyeség, szerinted nem lehet a gázokat összenyomni? Persze, a kérdés úgy hangozna helyesen, hogy 10 l 100 baros levegő hány liter lenne légköri hőmérsékleten, mert tényleg 10 liter lesz benne a végére, csak sokkal nagyobb nyomással, ami így sokkal nagyobb térfogatú légköri nyomású levegőnek felelne meg.


Nem tudom, szerintem az egyesített gáztörvénnyel lehetne kiszámolni, de tapasztalatot nem tudok mondani semmit.

2014. jún. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A gázokat össze lehet nyomni, de egy 10 literes palackba akkor is 10 liter fog elférni, csak a nyomása és a hőmérséklete lesz más. Meg nem mindegy hogy az ember által felhasznált levegőnek mekkora a nyomása és a hőmérséklete.


Amúgy a nyomás és a térfogat szorzata egyenes arányos a hőmérséklettel, ebből már ki lehet számolni.

2014. jún. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2014. jún. 14. 16:45
 5/5 Clavell válasza:
Egészen pontosan 1000 liter, tehát 1 m3 levegő lesz benne összenyomva.
2014. júl. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!