Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy hívják ezt a harcművészet...

Hogy hívják ezt a harcművészetet és ezt a fegyvert?

Figyelt kérdés

Van egy film amiben van északi és déli törzs, és van egy szereplő aki északi shaolin szerzetes, aki a film elején és a film minden részében ahol harcol egy bottal amit pillangóbotnak hívnak.Arra vagyok kíváncsi hogy azt a harcművészetet hogy hívják?

És hogy azt a botot tényleg pillangóbotnak hívják? Mert nem vagyok benne biztos.

A válaszokat előre is köszönöm , és csak azok válaszoljanak akik tényleg látták a filmet. Mert ez nagyon fontos nekem. :)


A film címe: Invicible Shaolin



Itt van egyc kép róla hogy a filmben hogy néz ki: [link]



2014. jún. 25. 01:56
 1/3 anonim ***** válasza:

ne haragudj, nem láttam a filmet, nem találom sehol online, de ha shaolin szerzetesről van szó, nem lehet, hogy ez a harcművészet a shaolin kungfu? amit egyébként nehéz beazonosítani, mert többszáz stílus alakult ki belőle. én kettőt ismerek, amiket magyarországon is tanítanak ezek a Chang Dung Sheng és a Chan Wu.

a bot neve attól is függ, hogy mekkora. a hosszút, én eddig csak "hosszú bot"-nak hallottam, de biztos van kínai megfelelője. a rövid a "bengui", de lehet, hogy az elnevezések is eltérnek stíluson ként.

2014. jún. 27. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Semmi baj, Mindenkinek erdekel a velemenye de inkabb azoke akik lattak ezt a filmet, mert a jo valasz nagyon fontos nekem. :)

egy reszlet a filmbol: http://www.youtube.com/watch?v=1bWsOJwJaC8&feature=youtube_g..

2014. jún. 27. 21:59
 3/3 A kérdező kommentje:
És én arról a szereplőről kérdezem ezeket akit Chiang Sheng-nek hívnak. :)
2014. jún. 27. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!