Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kezdjek el sportolni,...

Hogyan kezdjek el sportolni, ha évekig nem mozogtam?

Figyelt kérdés

A csontjaim "ropognak" majdnem minden mozdulatra. Évek óta nem sportoltam, régen kosaraztam, de az sem tartott.

Szeretnék elkezdeni mozogni, de nem tudom mit kellene választanom.


2014. júl. 7. 22:06
 1/3 anonim ***** válasza:

rövid és nem túl megterhelő edzéssekkel,hogy megszokja a tested és a szellemed is a megváltozott napi rutint.

pl a fegyencedzés az teljesen jó erre.

csinálod a kezdő lépéseket kétnaponta 20 percet,könnyen fog menni mégis átmozgat,és a hozzáállásodat is alakítja.

a ropogásra veszel ízületvédőt és folyamatosan szeded 1 évig.

idővel amikor már megszoktad,fokozatosan lehet emelni az edzésidőt és az edzés számot,ki lehet egészíteni kardió edzéssel.

a másik lehetőség,hogy nem tökölsz és lemész ökölvívó edzésre heti 3x.

az első pár hónapban megdöglesz majd az edzéseke alatt,de a tested idővel alkalmazkodik az edzéshez,vagyis edzetté válik.

2014. júl. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha a csont ropogás annyi hogy legugolsz és roppan egyet akkor nekem is és 3 éve bunyózok szal no para ha viszont tényleg minden mozdulat ropogással jár akkor előszőr doki lehet nem szabad erőltetni a dolgot . a fegyenc edzés am. tényleg jó azoknak is akik lesérültek .
2014. júl. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

fokozott terheléssel.


a csontjaid nem ropognak, a köztük lévő porc szokott, egyrészt mozgatással lehet nagy részét, másrészt edzéssel eltüntetni.


ha komolyan érdekel, keress meg privátban táplálkozási szokásaidat részletezve.

2014. júl. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!