Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A sakk egy ideig szórakoztató,...

A sakk egy ideig szórakoztató, de aztán elég unalmas, nem?

Figyelt kérdés
De.

2014. júl. 12. 18:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Persze az olyan embernek, aki nem ért hozzá, csak a szábályokat ismeri valamennyire (en passant szabály és a sáncolás pontos feltételei teljesen sötétek a számára, plusz kettővel akar kezdeni), annak elhiszem, hogy unalmas.
2014. júl. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
ezt a hülye kérdést...nekem pl. a főzés unalmas, pedig sokaknak hobbija,most írjak ki egy kérdést, hogy a főzés a világ legunalmasabb dolga, nem? De.
2014. júl. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Egy ideig rengeteget sakkoztam interneten, de most már annyira nincs hozzá kedvem... talán élőben izgalmasabb.
2014. júl. 12. 19:18
 4/11 anonim ***** válasza:
26%
A sakk az elején is full unalom
2014. júl. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A sakk az háború a két fél között. Aztán persze lehet barátkozni, meg előtte is... Olyan bonyolult hogy el sem tudod képzelni. Ez a küzdelem hihetetlenül izgalmas szerintem. De hogy ki mennyire vevő erre, az tapasztalataim szerint jellem kérdése, mint ajátékfilozófia is, amit az elején írtam, nem mindenki így fogja fel. A sakkstílusodban minden tulajdonságod és képességed megjelenik. A szép az egészben, hogy ezeket lehet alakítani és szelektálni.
2014. júl. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ez is igaz... meg az is, hogy saját magad is le kell győzni közben, hiszen nem lehet rutinból nyomni, vagy minták alapján. Illetve lehet, de akkor uncsi. Meg nekem egyébként is. De élőben talán jobb.
2014. júl. 13. 00:42
 7/11 anonim ***** válasza:
Az izgalmat a tervek, gondolatok létrehozása és azok kivitelezése adja, miközben a másikat eltaposod, mint egy csótányt. Nekem mindegy, hogy élőben, vagy interneten.
2014. júl. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

És ha téged taposnak el, mint (már elnézést) egy csótányt, akkor kevésbé izgalmas?

Szerintem elég sekélyes az ilyen öröm... kb. ugyanaz, mint mikor úgy érzi az ember, hogy "hú, de jót mondtam most, milyen okos vagyok" ..

2014. júl. 13. 08:09
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez csak az én játékfilozófiám, jobb teljesítményre sarkall. Az ellenséget el kell taposni. A lehető legminőségibb módon. Ha meg engem, akkor ha nem az én sakkvakságom miatt veszítek, elismerem, hogy jobb volt. Kielemzem és találkozunk legközelebb. Ez így működik. Azonnal túl kell rajta lépni! Ami még a csótányos dolgot illeti. Ezt a játékfelfogást általában nem így szokás megfogalmazni, de gondolom értetted a lényeget. Hasonlóan gondolkodik Karpov, vagy amíg élt, Fischer. De pl Mihail Tal, barátságos légkörre törekedett és az örömet és izgalmat a sakk egy másik "része" adta meg neki.
2014. júl. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A csótány eltaposása nem az ellenfél leminősítése vagy lebecsülése, a félreértések elkerülése végett. Csak egy példa a folyamatra.
2014. júl. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!