Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hi 15-éves lány vagyok....

Hi 15-éves lány vagyok. Szeretnék elkezdeni valami küzdősportot késő elkezdeni? Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Ha ez segít 159-cm és 52-kg vagyok.és nem vagyok valami hajlékony.

2014. júl. 28. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Elkezdeni edzeni sosem késő, pláne nem 15 évesen!

Mindenképpen olyan küzdősportot/harcművészetet válassz, ami hozzászoktat a fájdalomhoz, jó állóképességet ad, fejleszti a mozgáskoordinációd és megtanít reálisan támadni-védekezni! Ilyen az ökölvívás, a thai box, a savate, a birkózás, a judo és a BJJ!

Ha ezeket túlságosan "férfias sportnak" találod, akkor ajánlom figyelmedbe a Kalit (Escrima, Arnis)! Ez megtanít késsel és egyéb önvédelmi eszközzel harcolni, sőt még az igazi pusztakezes küzdelemre is kiképez!

Vigyázz az olyan stílusokkal, amik igyekeznek megtalálni téged a kamu marketingjükkel, meg a parasztvakító reklámdumájukkal! Az ilyen rendszerek semmilyen önvédelmi tudást nem adnak, csak ráderőltetik azt, hogy "az a világ leghatékonyabb harcművészete, meg hogy pár hónap alatt legyőzhetetlen harcost faragnak belőled"! Az ilyen stílusok csak átvernek, beszippantanak, lehúzzák a pénzed és cserébe tudod mit kapsz? CSAK HAMIS ÖNBIZALMAT! Ilyen rendszer például a wing tsun, a krav maga, vagy a ninjutsu! Az ehhhez hasonló varázsló baromságokat kerüld el és járj valódi küzdősportra/harcművészetre!



#USBORNE

2014. júl. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon Szépen Köszönöm a választ ezzel nagyon sokat segítettél!!!
2014. júl. 29. 00:19
 3/6 anonim ***** válasza:
67%

Örülök, hogy segíthettem! Melyik küzdősport/harcművészet felé hajlasz leginkább?


#USBORNE

2014. júl. 29. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
31%

Kár hogy nem vagy hajlékony. Lányoknak általában szabadabb a lábmozgása, így a taekwondoo-t szoktam ajánlani, amennyiben ténylegesen minőségi az oktatás (csak sajnos az ritka magyarországon, ha jól tudom [nem ott élek]). Érdemes megpróbálnod. Utcára egy test-test elleni stílussal párosítva megfelelő. Viszont a hajlékonyság a küzdősportokhoz és a harcművészetekhez egyaránt szükséges. A taekwondoo gyors, nyújtott mozgásokat használ mind lábra, mind karra. És pont emiatt, mivel távolról késztet támadásra, észlelhető és lefogható, így például egy oldalrúgásnál ha elkapják a bokád és kifordítják, akkor érdemes tudni, hogyan szabadulj meg tőle, erre pedig a test-test harcok a jók. Próbálkozni kéne mellé a Jiu Jitsu-val. Lehetőleg BJJ-vel. Abban a fogásokból való szabadulást remekül megtanulhatod. De a test-test elleni harc sem jó önmagában. Ha valaki állóharcos (az utcán is lehet valaki olyan az ellenfeled aki küzdősportot vagy harcművészetet tanul), és elég gyors, akkor hiába vagy jó test-test elleni harcos, vagy földharcos, ha egyszer a folyamatos rúgásai miatt nem férsz közel hozzá, de a gyorsaságának köszönhetően nem tudod elkapni a lábát, vagy ha el is kapod, reflexből használja a másikat. Ilyenkor kénytelen vagy te is egy távolsági harcmodort alkalmazni. Erre pedig ha megfelelően hajlékony leszel (és az alacsony termet miatt külön jó) a taekwondoo tökéletes. Ha a karod arányosan rövid a magasságodhoz, akkor a box, thai-box, nehezen alkalmazható lenne egy jó rúgó ellen. A taekwondoo-ban viszont megtanítják (ismétlem, amennyiben jó az oktatás), hogy 2-3 rúgással hogyan hozz létre annyi rést, hogy egy előre lendüléssel megüthesd az ellenfeledet.


UI: USBORNE, ha kérhetném az én válaszomra ne reagálj. Nem szándékozom vitát indítani. 52 éves vagyok, 11 éves korom óta tanulok harcművészeteket és küzdősportokat, kiutaztam Ázsiába, bejártam Japán, Korea, Thaiföld és Kína oktatásainak nagyrészét. Ennek szenteltem az életemet, tudom mit beszélek.


!Kamlyn - 52/F!

2014. júl. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Ambur T. Attila ***** válasza:
44%

Ninjutsu Női Önvédelem Tanfolyam. 4 hónap alatt megtanulod az összes nők ellen elkövetett leggyakoribb támadás elleni technikákat, utána meg ha úgy érzed tetszik, folytathatod tovább...


Ez az egyetlen irányzat, ahol nem akarnak férfit csinálni a nőkből, sőt a nőiességed kiemelésével tanulhatod meg megvédeni magad.


Mindenhol máshol az lesz, hogy beállítanak a fiúk közé, és jól összevernek, mert azt gondolják, hogy úgy tudsz a legjobban megtanulni úszni, ha bedobnak a vízbe. (De 52 kilóval elég rosszul fogod érezni magad...)


Ha ilyen bele való vagy, akkor persze menjél tényleg bárhova, de ha lépésről lépésre szeretnéd elsajátítani, akkor Ninjutsu Női Önvédelem.


(Tennék linket is, de akkor törlik, így inkább írd be a google-ba, majd ő meg monjda neked.)


Az USBORN félék véleményére meg ne adjál, egész nap itt ül a gép előtt, és más stílusokat fikáz, például előszeretettel a Kravmagát, a Wintsunt, meg pont a Ninjutsut. De szerintem csak azért, mert pont ezen irányzat gyakorlói rakták helyre, és ki van bukva rájuk...

2014. aug. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igaza van kicsi Attilácskának, ne hallgass rám, ninjutsuzz, legyél halhatatlan harcos!



#USBORNE

2014. aug. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!