Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen mozgás ajánlott,...

Milyen mozgás ajánlott, aerobik, torna, egy túlsúlyos középkorú hölgynek, aki még kezdő etéren?

Figyelt kérdés
Beszólogatósok kíméljenek.Milyen könnyű kezdőknek,túlsúlyosoknak való mozgásformát tudnátok javasolni?Köszi.
2014. aug. 17. 12:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Heti 3-4 aerob edzés, pl gyors gyaloglás, bicajozás, lépcsőző gépezés, ellipszis trénerezés, úszás, stb. De jó lenne heti pár erősítő edzés is mellé, legjobb a súlyzós edzés. Na és persze a legfontosabb a szálkásító diéta.
2014. aug. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én bicajozással kezdtem hetente 4X , persze a kajára odafigyeltem. Mikor lement 10 kg, akkor elkezdtem futni (bár inkább gyors gyaloglásnak nevezném) , majd újabb - 10 kg után már futottam. Most a futást és a bicajt kombinálom. De hiába a mozgás, ha nincs rendben a kaja.
2014. aug. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

koszi.mennyit bicikliztel kb.mikor elkezdted?en is azzal jarok meloba,meg a boltba,szoval egy kis mozgas eddig is volt:)

Futni mennyit szoktal,es hanyszor egy heten?

En most 70 kg vagyok, 60-63 korul voltam meg egy eve...

Te mennirol adtal le a 2x 10 kg.'t, es mennyi ido alatt?

2014. aug. 20. 19:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Én 68 kg voltam (165 cm-hez) , ami azért sok :D Nagyon passzív voltam, és én nagyon kevés mozgással kezdtem , az a 4 alkalom együtt 80 perc volt , tehát nem bicajoztam órákat. Nálam kaján csúszott el minden, mert pl. csirke helyett megettem 1 tábla csokit meg egy finom nutellás kenyeret. Kb. 4 hónap alatt (már régen volt) lement az a 10 kg , majd átváltottam futásra , az heti 4x volt (eleinte 30 perc alkalmanként, majd 1,5 óra , tehát egy héten lett 6 óra futás), a kaját próbáltam kontrollálni ,így lementem 48 kg-ig , majd még fogytam 2 kg-t, de túl gyorsan ment le ( 2 hónap alatt, mert pont azelőtt költöztem és 2 hónapig távol voltam , majd mikor hazajöttem, akkor láttam, h 46 kg vagyok) így a mensim kimaradt vagy nagyon fájdalmasan, nagyon késve megjött, a hajam hullott, a bőröm borzalmas lett (berepedezett és olyan volt mint a papír) stb.. így kb. 1 éve "feltömegeltem" 55 kg-re és azóta visszatért az egészségem. Most úgy néz ki az edzésem, h hetente 6x futok/bicajozok , és 3X végzek súlyzós edzést. A kcal-t feljebb toltam, h ne fogyjak , de a kajára így is nagyon kell figyelnem, mert extra gyorsan tudok hízni.
2014. aug. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!