Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egyedül balettozni?

Egyedül balettozni?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, és már egy éve nagyon érdekel a balett. Kiskoromban két évet jártam, bár az nem hiszem, hogy balettnak számított.

Lényeg a lényeg, tanárhoz nem szeretnék járni. Őszintén, ebbe a világba sem illenék bele nagyon, hiszen pc-m van, és rockot hallgatok, de engem akkor is elvarázsol ez a táncművészet, szeretettel nézem, és űzném.

Nagyon kezdő vagyok (akarom mondani semmit nem tudok), baletttanárt a környéken nem lehet találni. Szóval itthon el lehetne kezdeni ezt az egészet? Persze ha úgy fél év múlva is ugyanígy csinálnám itthon, és ugy ahogy menne is, feltétlenül elmennék egy tanárhoz, de teljesen tudatlanul nincs merszem beállítani. Tudnátok küldeni videót, vagy cikkeket, amik segíthetnek nekem?

Jaj, és majdnem elfelejtettem: lúdtalpas vagyok. Ez okozhat gondot?



2014. aug. 18. 01:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Hú:DD Én 14 éves vagyok és balettozom (vagyis csak balettoztam:( idén hagytam abba..)

Az első dolgot leszögezném,mielőtt belevágok: ezt most úgy írom,hogy te reményeim szerint hobbi szinten gondolod a balettot!

Szóval a baletthoz először is kell egy bizonyos erőnlét (bármennyire is furcsa így elsőre:)) aztán szükség van arra is hogy a csípőd úgymond kifele álljon,hogy ne okozzon gondot az úgynevezett en dehors (90 fokos kiforgatottság) ami a balett alapja. De ez még a hobbi szintnél nem annyira meghatározó,nyugi :)

A másik meg hogy a "közhiedelemmel ellentétben" a balett nagyon de nagyon nem könnyű!! Otthon mondhatni képtelenség megtanulni. Megmondom miért: Pl. tanulod a plié-t. ha befelé dől talpad,vagy valamit rosszul csinálsz,te 90%-hogy nem fogod észrevenni:/ Amikor én jártam balettra a tanárom olyan dolgokat is kijavított hogy majdnem elröhögtem magam:D az sem volt mindegy hogy kifele vagy befele görbítem az ujjam...:D

Remélem meggyőztelek hogy egyedül nem fog menni:((

Szerintem mindenképp keress egy tanárt!:) És attól föleg ne félj hogy pl kinevet hogy most kezded el mert nem fog,ez 100%!:)

írj nyugodtan ha van kérdésed!:)

2014. aug. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Én is járok balettra már 6 éve és teljesen igaza van az 1-nek!
2014. szept. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne tedd!


Semmi értelme rosszul begyakorolni az alapokat, amikor léteznek nulláról induló, súlytól, nemtól, kortól függetlenül kezdhető balett-tanfolyamok.


Ráadásul sérülhetsz is, a szakszerű oktató nélkül nem fogsz megfelelően bemelegíteni, nyújtani, szóval inkább végy egy nagy levegőt és keress egy tanárt! :)

2015. máj. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne kezdd el otthon!!

Én is 15 évesen kezdtem el balettozni... vannak felnőtteknek és középiskolásoknak szóló kezdő balett kurzusok. Én is egy ilyenre járok... nyugodtan el mehetsz, mert nem fognak kinevetni!! :)

2016. márc. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!