Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 6mm-es Flóbert revolver...

6mm-es Flóbert revolver alkalmas önvédelemre? Akár otthon akár utcán.

Figyelt kérdés

Van a nagypapámtól egy 6mm-es kilenclövetű Flobertem (engedéllyel persze), mennyire lenne ez alkalmas önvédelemre? Ha pl. mellkason vagy combon lőnék vele valakit, mekkora sebet okozna, illetve megállítana egy nagyobb darab támadót? Ha nem, akkor melyiket ajánljátok, a gumilövedékest vagy gázpisztolyt?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. aug. 19. 18:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A flóberek olyan erősek mint a légfegyverek (max. 7,5 joul). Fájni nagyon fáj az tuti, de szerintem egy nagyobb darab támadót aki rákészült, hogy kiraboljon és elönti az agyát az adrenalin nem térítene el. Ha van is ráengedélyed akkor sem viheted ki az utcára (elvileg ugye).

Én nem vagyok a sima gáz-riasztók híve. Itthon 3 gumilövedékest tartok. 2 120 joul-os meg egy rubber meteorite ami elvileg ugye 240 joult tud a megfelelő lőszerrel. Most hasonlítsd össze az adatokat. A flóber 7,5 joulját a gumisok 120, esetleg 240 jouljával. Mindkettőt tilos kivinni közterületre, szóval kb. ugyanazokkal a következményekkel nézel szembe ha elkapnak vele, de a számok magukért beszélnek.

2014. aug. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lényegében semennyire! Egy komolyabb támadás esetén még egy éles fegyver se állitja meg minden esetben a támadót. A fegyverek úgynevezett Stophatása nagyon eltérő, egy éles fegyverből kilőtt acéllövedék sokszor csak átüti a támadót, egyáltalán nem lassitja le! Ezért szoktak lapos hegyű ólomlövedéket alkalmazni, ami már olyan komoly sérülést okoz, hogy azonnali megállást vagy halált eredményez. De persze ez most csak elméleti tanács, én egy erős gázsprayt ajánlanék, ami törvényesen a legjobb az önvédelemre!
2014. aug. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Rossz!


Utcán nem is lehet nálad legálisan. Ha van rá engedélyed, akkor otthon és a lőtéren lehet megtöltve.


Ami fontosabb: Nincs stophatása. A flóbert pont ugyanolyan rossz önvédelemre, mint egy légpisztoly, vagy légpuska.


A flóbertnél sokkal jobb ha gumilövedékes fegyvert veszel, ami gumilövedéket lő ki. Vagy ha gázpisztolyt, ami meg gázfelhőt lő ki.


A flóbertet tartsd meg céllövészkedni és vegyél inkább egy rendes gázpisztolyt huszon-harminc ezer forintért, vagy egy rendes gumilövedékes fegyvert harminc-negyven ezer forintért. Vagy gázsprayt pár ezerért. Még az is jobb, mint a flóbert.

2014. aug. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!