Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Alumínium nyílvessző?

Alumínium nyílvessző?

Figyelt kérdés

Vélemények? összehasonlítás karbonszálas vesszőkkel..?


(tradicionális íjhoz)



2014. aug. 25. 16:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
34%

A mi szemszögünkből te vagy az értetlen.


De amúgy miért érdekel más véleménye, ha te úgyis eldöntötted, hogy aluval akarsz lőni?


Leírták, hogy az alu jó, legjobb az xx75-ös Easton vessző. De az X7-es sem rossz. Sőt.


Én személy szerint a platinum plus-t pátrolom, azzal lőttem teremben az olimpiaival, és annó az első vadászreflexemmel is.


Amikor meg tradim volt, akkor favesszővel lőttem. Mert ahhoz az illik.


De, ha te mindenáron aluval akarsz lőni, akkor tedd azt! De mindenképp az Easton márkát válaszd, annál alább ne add.

2014. aug. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Összehasonlítva a karbonvesszővel:

A karbon vesszők könnyebbek. Még azok is, amik alu-karbonok, de ezek (ACE) nem is olcsók. Tehát a karbon könnyebb, de sérülékenyebb is, mint az alu.

Mivel könnyebb, így gyorsabban is megy. De mivel gyorsabb, ezért érzékenyebb az oldáshibákra.

Tehát karbonvesszővel az lőjjön, aki tud is lőni.


Az aluvesszők nehezebbek, de stabilabbak is, és strapabíróbbak is.


Mivel tradival lősz, ezért neked nincs 50 m feletti távod. Így ide felesleges a karbon (de az alu is hülyeség, mert a tradihoz a fa vessző illik).


Ezek a fentiek az Easton vesszőkre vonatkoznak.


Gyakori vesszőtípus karbonban a Beman ill. a Desperado. Ezek egyikét sem ajánlom. Olcsók, de gagyik. Tanulóvesszőnek, amíg az ember még nem tud jól lőni, akár jók is lehetnek, hisz úgyis elveszít ilyenkor az ember sok vesszőt, és jobban bánja, ha egy 2000 Ft-os vesszőt hagy a fűben valahol, mintha egy 1000 Ft-os Bemant.


Aluban néhol árulnak ilyen totálgagyi, kék színű, feltollazott, heggyel ellátott vesszőket, nagyon olcsóért (800 Ft körül). Na ezt NEM SZABAD megvenni! Nagyon hamar tönkremennek, és nincs hozzzájuk pót nock.


Azt érdemes megjegyezni, hogy feltollazott, behegyezett-, nockozott alu vagy karbonvesszőt nem szabad venni soha, ezek mind gagyik.


Aki komolyan gondolja, az pálcát vesz, és választ hozzá tollat, nockot, hegysúlyt.


De a tradicionális íjhoz csak a favessző illik.

2014. aug. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
#12 köszönöm a válaszodat! :)
2014. aug. 27. 16:43
 14/15 anonim válasza:
34%
faaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa vessző nem érted már elmondtuk 60ezren hogy fa és te nem érted
2015. júl. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

A tradicionális íj ugyanúgy kilövi a karbont és az alumíniumot is, de igazi élményt favesszővel nyújt. A favessző egyrészt hozzá illik, másrészt pedig a súlya és a vastagsága miatt ideálisabb hozzá. A karbonvesszők jellemzően könnyebbek, valamelyest vékonyabbak(nem mind), és van belőlük famintázatú, pulykatollas. Precízebbek, mint a favessző, már amennyire én ezt meg tudtam ítélni. A fához képest tartósabbak.

Az aluvessző nekem igazából nem nagyon vált be. Eleinte volt néhány szerencsétlenebb lövésem, amikor a vesszőfogó tartóját találtam el, illetve mikor még nem vettem meg a vesszőfogót, az aktuális célpontok mögötti diófát, egyszer meg a téglakerítést. Ezeket a karbon röhögve kibírja(a kerítést ugyan még nem kaptam el velük, csak egy alkalommal a neki támasztott talicskán keresztül. 30 méterről átment rajta, a hegye érintette a kerítést a rajta látható tompulásból és a kőzetporból ítélve, de egyébként semmi károsodást nem szenvedett). A fa sem törik mindig, az alu viszont azonnal kuka. Elgörbül, és tisztességesen kiegyenesíteni átlagos körülmények között lehetetlen.

Az, meg hogy milyen íjjal milyen vesszőt lősz, az a te dolgod. Van egy 54 fontos hagyományos íjam, végigpróbáltam vele mindhárom vesszőtípust, de leginkább fával szeretek vele lőni. Az íj karakterisztikájához az illik a leginkább, mind élmény, mind pedig teljesítmény szempontjából. Van egy 70 fontos csigás íjam, annak pedig karbon kell. Kilő minden mást is gond nélkül, de a legideálisabb hozzá a karbonvessző. Alut én a kezdeti rossz tapasztalatok miatt nem nagyon használok, 1-2 maradék vesszőm van még belőlük, de nem szeretem használni. Kinek a pap, kinek a paplan. Nekem fa meg karbon.

2018. aug. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!