Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Műtött térddel mit sportoljak?

Műtött térddel mit sportoljak?

Figyelt kérdés
sziasztok!Egy Kosárlabda meccsen balesetem történt így 2014 június elején műtötték a térdemet porcbeszakadásra és azóta voltam két hétig edzőtáborba, de nem bírta a lábam és visszamentünk az orvoshoz aki azt mondta, hogy ne folytassam a kosárlabdát...valamilyen sportot ha tudnátok ajánlani egy 14 éves lánynak azt nagyon megköszönném :)
2014. aug. 29. 01:49
 1/4 anonim válasza:
Nem tudom, a térded mennyire bírja a folyamatos behajlítást, de esetleg az evezést/kajakozás kipróbáltad már? Kevés olyan sport van, ami nem (annyira) veszi igénybe az ízületeket.. még sajnos az úszás is, bár azt is ki lehet próbálni, bírod-e.
2014. aug. 29. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 stiw válasza:

Sakk :D

Lovaglás, esetleg golf. Snooker, darts. Bár, ez a kettő inkább kaszinó játék. Még gondolkodom több lehetőségen. 17/f

2014. aug. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Úszás!Az tuti nem terheli a térded!
2014. aug. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 aikiboxer ***** válasza:

Először is kellene neked egy rendes gyógytornász, aki megerősíti megint a térdedet. Nagyon fiatal vagy még és nagyon rossz lenne, ha ezentúl elhanyagolnád a térdedet.


Másodszor is rengeteg sport van, ami annyira azért nem veszi igénybe a térdedet, de mivel a térdeden állsz, így valamennyire a legtöbb sportban szükséged lesz rá, kivéve a fentebb említett evezésben.


Ha a küzdősportok tetszenek, próbáld ki a boxot, egy kicsit ott is kell térd hiszen a küzdőállásban nagyon kicsit rogyasztva állunk, de az én tapasztalatom szerint ez nagyon kíméli a térdet.


Vagy ami ötletem van még és javasolnám, az a saját testsúlyos edzés (fegyencedzés, street workout), amellyel simán tudod edzeni a tested többi részét. De ne feledd, hogy a térdedet annak ellenére edzened kell, hogy műtve volt, fontos, hogy megerősödjenek megint a szalagok, inak, mittomén, nem értek hozzá, arra való a gyógytornász.

2014. aug. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!