Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mikor látszik a hatása?

Mikor látszik a hatása?

Figyelt kérdés

26 éves lány vagyok, másfél hónapja edzek. 1 nap Kardio kick box, 1 nap erősítő edzés egy nap pihenő. Emellett vegetáriánus vagyok időtlen idők óta, és mióta edzek, igyekszem lemondani a fehér kenyérről is,( néha reggelire eszek ) de eddig összesen fogytam 1 kilót, és azt sem tudom honnan, mert centivel mérem magam, azonban azok az adatok változatlanok.

Hasról szeretnék fogyni, mert máshol nincs felesleg, de azért az ember elvárná, hogy kicsit izmosodjon is, de ez sem történt meg...

Különböző diétákat próbáltam már ( volt, hogy már csak puffasztott rizst ettem ), emellett mozogtam, de ezek is mind kudarcba fulladtak. Akkor letudtam azzal, hogy biztos rosszul csinálom, elvégre saját " edzés tervet " alakítottam ki, de most becsületesen végig ugrálok 45 percet, és az erősítő edzésem is kb ennyi, amit dvd-ről csinálok.

Kalória táblázatban mérem az étkezéseket ( 1 nap 2x eszek ) és sokkal kevesebb kalóriát viszek be mint amennyi szükséges lenne. 1300 - 1700 kcal átlagosan, és 2100-ra lenne szüksége a szervezetemnek.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy én csinálok valamit rosszul, vagy egyszerűen lehetetlen a küldetés?


2014. szept. 9. 08:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Napi 2x enni nagyon kevés. Legalább 5-6x kellene.

Vegának nehezebb, de valamilyen úton módon fehérjét kéne bevinni a szervezetedbe. Van szójafehérje por, ami nem a legjobb, ellenben a semminél több.


Olvasd el a sárga kapszulát (ingyen letölthető bárhonnan).

2014. szept. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szinte mindent rosszul csinálsz; a vegetarianizmusodtól kezdve, a dvd-kre való edzésen keresztül a napi kétszeri étkezésig.
2014. szept. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Rossz az étrended a DVD-edzes meg nem túl komoly.
2014. szept. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de a vegetáriánus életmódról akkor sem mondanék le ha 120 kiló lennék, és folynék a lépcsőkön.

A napi 2x-i étkezés a szakmámból fakad, sajnos ilyen a vendéglátósok élete. Ameddig mások esznek, addig mi gürizünk :)

A fehérje pótlás megoldott, hiszem ovo - lakto vegetáriánus vagyok.

Nem értem a DVD-s edzések miért nem komolyak?

2014. szept. 9. 12:27
 5/11 anonim ***** válasza:
Mert ezeket alulfizetett fitnessmodellek adjak ki hogy meglegyen belőle a zsebpenz. Szerinred erdekli oket hogy hasson? A 50-es elhizott haziasszonyoknak jók se egy fiatal szervezetnek nem edzes.
2014. szept. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Komolyan nem értem, hogy lehet izomlázam egy olyan dologtól ami nem hat... Biztos én vagyok hülye ehhez, de véleményem szerint akármilyen mozgást végzek, fogynom kellene.

Itt nem konkrétan arra gondolok, hogy feltétlenül izmos akarok lenni ( persze örülnék ha kicsit izmosabb lenne a karom, és a combom ) de első sorban a hasamról szeretném leadni a felesleget. Nagyon köszönöm még egyszer, hogy elmondtátok, hogy mit ne tegyek, de nagyon szépen megkérek valakit, mondja meg, hogy mit igen?

( A húsevés kizárva :D )

2014. szept. 9. 16:38
 7/11 anonim ***** válasza:

Próbaljuk elmondani de hogyan ha mar elkezdesz okoskodni és ellenkezni?


Az izomlaz nem szignifikáns jele a fejlődésnek. Van fogalmad róla mi köze egymashoz? Nincs.

Hidd el hogy egy hozzaertőnek ez a celja hogy elhidd hogy fejlődsz.

És akik csinaljak azok hozzáértők..


Attól hogy mozogsz még nem fogsz fogyni.

2014. szept. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Bizonyára nem esik le, hogy mint laikus, nem tudok az összefüggéseket... Én sem hánynám a szemedre ha nem tudnád, hogy milyen összetevőkből áll a sex on the beach vagy hogy nem tudod, hogy mit is csinálnak a fogaddal gyökérkezelés közben.

Azért kérdeztem, hogy megértsem, és nem azért, hogy ilyen lekezelő módon beszélj velem. Nem mindenki született testépítőnek.

Azon felül, hogy minden rossz amit csinálok, érdemleges választ nem kaptam tőled, ezért továbbra sem értem, hogy azon felül, hogy rendszeresebben kellene ennem, mit kellene még csinálnom.

2014. szept. 9. 19:56
 9/11 anonim ***** válasza:

Hagyd kérdező, a testépítők csak a testépítésben hisznek.


Teljesen jók a tornadvd-k, baromira le tudnak fárasztani, és átmozgatnak. És igenis lehet fogyni vele, ha az ember rendesen csinálja.


Amit érdemes viszont ellesni a testépítőktől, az a szálkásító étrend. Sok fehérje, sok zöldség, minimális szénhidrát.


Neked, a vegaság miatt nehezebb, de a fehérjét beviheted tojással, sovány túróval, sovány sajtokkal. De, edzés után nem ártana egy fehérje koncentrátum, neked szójából.

2014. szept. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
hát jah bevihetné tojással,de a válaszai alapján nem hiszem,hogy be fog tolni napi 35-40 tojást,hogy a minimális fehérje bevitele meglegyen.
2014. szept. 10. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!