Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kick-box vélemények?

Kick-box vélemények?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Önvédelem céljából most kezdtem el kick-box-ra járni, tegnap volt az első edzésem, eléggé megmozgatott. Mennyire jó önvédelemnek?
2014. szept. 11. 21:14
 1/9 A kérdező kommentje:
Fontos: Úgy hirdették meg, hogy kick-box thai-box. Tehát nem teljesen biztos, hogy full kick-box. Lehet a kettő ötvözete vagy nem tudom :)
2014. szept. 11. 21:18
 2/9 anonim ***** válasza:
a legtöbb kickbox edzésen az odajárók 70%-a nő és hogy finoman fogalmazzak nem igazán a harci tudás miatt mennek oda hanem, hogy jó alakjuk legyen, átmozgassa őket és kiírhassák facebookra munkahelyhez, hogy kickbox figher, az ilyen helyeken elég sokan vannak maximum egy edzővel és egy segédedzővel akik nem igazán szólnak bele mit és hogyan csinálsz, a sparring is úgy néz ki kb mint egy lassított felvételes simogatás , ha ilyen edzésre jársz akkor ne várj tőle semmit, ha meg normális az edzés akkor kiindulópontnak tökéletes.
2014. szept. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én nem igazán értem ezt az önvédelem dolgot... Soha az életben nem láttam még olyat, hogy két ember összeszólalkozott, tetlegességik fajult és az egyik nekiállt volna kickboxozni, kapuerázni vagy taekwandozni. Ha összeverekednél valakivel(amit szerintem normális ember el tud kerülni) akkor ösztönösen próbálod majd megmenteni magad. Ha meg megtámadnak az utcán akkor vagy ki akarnak rabolni, vagy többen/erőfölényben vannak, felesleges nekiállni pakeszkodni.


Sportnak, mozgásnak jók ezek a küzdősportok, de ezt az önvédelem dolgot felejtsd el..

2014. szept. 12. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
1v1-ben növeli a küzdősport az esélyedet,de hatalmas túlerő esetén tényleg a futást ,vagy fegyverhasználatot ajánlom.
2014. szept. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 aikiboxer ***** válasza:
Én már láttam több olyan utcai verekedést is, amelyekben az egyik szereplő szemmel láthatóan képzett volt. Láttam ilyet ökölharcban is, és láttam olyan judós dobást is, hogy rossz volt nézni ahogyan a csóka megpuszilta a márványpadlót a metróban.
2014. szept. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Én is kick-boxolok, a kettes válaszoló keveri a női tornázós kick-boxot a rendessel. Valljuk be, elég jól tud jönni, ha rendesen tudsz ütni, rúgni, ha nem is használod akkor is önbizalmat ad pl este az utcán. Tudod, hogy 1v1-ben elég jó eséllyel indulsz bárki ellen.
2014. szept. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Az edzések jók, egyáltalán nem női dolgok. 2 ütést és 2 rúgást tanultunk már eddig 2 edzés alatt, erő-állóképesség edzés is van, szóval elég kemény.:)

Köszönöm a válaszokat.

2014. szept. 14. 13:22
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem keverek semmit semmivel, az itthoni kickbox edzések zöme olyan mint amit leírtam és igen vannak jó edzések is amik hasznosak tudnak lenni nem is tagadtam.
2014. szept. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
borzalmas sport.
2014. okt. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!