Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek ez az íj jó lenne...

Gustavo kérdése:

Szerintetek ez az íj jó lenne nekem?

Figyelt kérdés

Csigás íj szett 10-14 éves gyerekek számára asszimmetrikus csigákkal.

Húzóerő: 21-29#, állítható

Könnyítés: 80%

Tartozékok:

- tártegez 4 db vessző számára

- 2 db üvegszálas vessző

- irányzék

- alkarvédő

- mancs kesztyű

Az íj hossza: 86 cm

Tömege: 2,15 kg

Húzáshossz: 23-28" (58-71 cm), állítható

Színe: terepszínű


Igaz, hogy 16 vagyok de különösebb célokra nem kellene csupán a saját szórakoztatásomra. Nem nagyon értek a dologhoz ezért kérném a segítségetek.



2014. szept. 12. 06:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Csigás íjakhoz nem értek. Én nem sokkal idősebb voltam mint Te amikor tradicionális íjat vettem (szintén első íj). Akkor én azt csináltam, hogy bementem egy üzletbe és kipróbáltuk melyik lenne jó (magassághoz, erőhöz). Nekem egy 40# os íj lett a vége. Szóval lehet, hogy a 21-29# nem a legjobb. Szerintem próbáld ki mindenképpen ha teheted mielőtt megveszed.
2014. szept. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezek az íj szettek általában szörnyen gagyik. A kiegészítők mind a legócskább műanyagból vagy alumíniumból vannak, és maga az íj is a legalja.


Persze olcsók. De annyit is érnek.


Ha most kezded az íjászatot, akkor inkább keress egy egyesületet, ahol megtanítanak lőni, a beállástól az oldásig. Ugyanis, ha nem ismered a helyes technikát, akkor a legjobb felszereléssel sem fogod úgy élvezni az íjászatot, mintha az alapokat jól megtanulod.


Tanulni egyébként reflex íjjal kell.


Ha már tudsz lőni, megtanultad az alapokat, akkor meg megérdemelsz egy normális csigás íjat.


Amúgy meg, egy csigás íjra, még használtan is rá kell szánni 50-80 ezret. Ez alatt nagyon gagyik vannak. Ezek az olcsó csigások becsapások. Az ember azt hiszi, hogy vesz egy CSIGÁS íjat, ehelyett kap egy csörgő-zörgő, vacak anyagokból összerakott, pontatlan valamit. Pénzkidobás.


Inkább gyűjtsd még a pénzed, és vegyél egy olyan íjat, amitől nem megy el a kedved az egésztől.


De íj szetteket ne vegyél. Külön-külön kell megvenni a darabokat (alkarvédő, vesszők, tegez...)

2014. szept. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!