Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tegnap kifordult a terdem....

Tegnap kifordult a terdem. Milyen gyakorlatokal tudnam tornaztatni?

Figyelt kérdés
Tores es szakadas nincs halla az alapos bemelegitesnek.ILyen serulesem meg nemvolt.Szeretnek vele foglalkozni ugy hogy varom az hasznos tanacsokat :)

2014. okt. 21. 09:32
 1/9 A kérdező kommentje:
Jobb terdkalacsom kifordult teljesen a terdhajlat jobb felere.
2014. okt. 21. 09:34
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha így van ahogy leírtad, akkor szerintem jól teszed ha megmutatod orvosnak. Hacsak nem estél át valami olyan speciális katonai kiképzésen, ahol az ilyen "apró" baleseteket saját kezűleg ellátod.
2014. okt. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sebesz rakta vissza a terdem.Rontgen felvetel is keszult Onnan tudom hogy nincs tores.CSupan nemszeretnem elhanyagolni a labamat...
2014. okt. 21. 09:41
 4/9 csabika1971 válasza:

Legalább 2 hétig pihentesd, még mozgatnod sem lenne nagyon szabad.

Mert most a térdedben a baleset miatt megnyúlt a szalag, ezért ebben az időben sokkal nagyobb az újabb sérülés veszélye. Másrészt a mozgással, a kinyúlt szalag sem tud regnálódni.

Nekem annak idején ere a 2 hétre táppénzre vettek, és még félgipszet is tettek rá, hogy minél kevesebbet terheljem. 43/F.

2014. okt. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Több hét pihenő, majd fizio és gyógytorna.
2014. okt. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mindenki ilyeszget mutetekel meg ilyenekel.En vissza akarok menni Krav maga-ra.Lehetek meg ujra a regi?
2014. okt. 21. 19:54
 7/9 anonim ***** válasza:
Régi már nem lesz. Ha egyszer kiment akkor a szallagok megnyúltak, ezért hajlamos lesz kimenni később is. Ha sokat kimegy, akkor műtét. Mivel meleg volt, talán nem vészes. Most pihentesd, jegeld, flexingél, pócold. Pár hét múlva jöhet a gyógytorna. Térdsérülés után minimum 3 hónap. Aztán szép fokozatosan visszatérhetsz edzeni. Csak ne sietesd. Sok sportolót ismerek aki még térd műtét után is sportolnak. Igaz nem versenyzésszerűen.
2014. okt. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
3 fecskendo vert vettek ki a terdembol.Mankot es terdszoritot kaptam.Keszulhetek a mutetre...Nemkerdezem meg hogy fogok-e tudni Jiu jitsuzni mert ugy is fogok.!!!
2014. okt. 22. 14:04
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha most okosan vagy, akkor pihentetés amig kell. Inkább most pár hónap pihi, mint később műtét.
2014. okt. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!