Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A kung-fu-nak milyen fajtái...

A kung-fu-nak milyen fajtái léteznek, és mi a különbség köztük?

Figyelt kérdés
Tudom hogy van wing-tsun, habár mindenhonnan azt hallom, hogy ez csak a pénzre megy. Tudok shaolin-ról, valamint nálunk tanítanak még Wudang Kung-Fu-t, és Thai-chi-t. Ezek között mi a különbség?
2014. okt. 26. 00:25
 1/5 anonim ***** válasza:

A shaolin es a wudang hasonlóak. Kemèny edzesek,több harci gyakorlattal altalaban.



A Tai chi nem harcra valo hanem egy mozgaskultúra.

2014. okt. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A Thai-Chi nem kungfu, sőt nem is harcművészet. Magyarországon nem lesz jó kungfu vagy ha van is arról mi nem tudunk. Shaolin kungfut csak egy Shaolin templomban lehet mesterien elsajátítani. Igazából hatékony kungfu legfeljebb Kínában találnál. De az biztos, hogy Magyarországon lehúzós harcművészet lett, ugyanúgy mint a Karate.
2014. okt. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 francoskulcs válasza:

Van még a wing chun,vagy van akik máshogy irják,wing tsun.

Ahogy az előttem hozzászóló irta nagyon megy a pénz összeszedés sajnos.Vegyél ruhát,tandij,szemináriumok,vizsgák amik sok pénzbe kerülnek.

2015. febr. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
a kung fu-nak milyen fajtái léteznek? hááát olyan 2-300 stílusból merül ki a kung fu fogalma. különbség? van a belső energiára épülő, belső békére és a chi-re fekteti a hangsúlyt (pl. tai chi) meg van a wu-dang, ami külső energiára fókuszál, magyarul ilyen "torkodon át húzza ki a gerinced" stílus (pl. shaolin kígyó)
2016. ápr. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Wing Tsun, Wing Tzun, Ving Tsun, Ving Chun, Wing Chun stb.

Bár szerintem ebből csak a Wing Tsun és a Wing Chun a jó :D

2017. júl. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!