Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha thai-boxolok milyen erősítő...

Ha thai-boxolok milyen erősítő edzést végezzek?

Figyelt kérdés
A kondizásra gondoltam, de úgy hallottam, hogy merevvé tesz és lelassít. Viszont nem értem, hogy akkor például Mike Tyson hogy volt olyan izmos, de mégis gyors.

2014. okt. 26. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:

kettlebell,crossfit.

tyson meg fiatal korától kokszolt,plusz előember genetika is adott volt nála.

2014. okt. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Fegyencedzés sem lenne rossz
2014. okt. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Eddig ezeket csináltam:

Fekvőtámasz

Tolóczkodás

Húzódzkodás

Felülés

Guggolás

Vádlira "pipiskedés"


Meg néha súlyzóztam is, de azt ritkábban. A kettlebell szerintem jó ötlet. Igazából a mostani gyakorlataimat egészíteném ki. Még annyit kérdeznék, hogy gyorsan vagy lassan végezzem a gyakorlatokat? Értem ezalatt azt, hogy robbanékonyságra vagy nagy erőkifejtésre menjek. Mert akkor elmennék más irányban egyes gyakorlatoknál. Például megtanulnám a tapsolós fekvőt, vagy az egykezes fekvőtámaszt. Továbbá még annyit szeretnék tudni, hogy szériákban végezzem az edzést vagy csak simán nyomjak 30 fekvőt aztán 20 húzódzkodást és ugyanígy a többit?

2014. okt. 26. 21:43
 4/8 Rummy válasza:

"Fekvőtámasz

Tolóczkodás

Húzódzkodás

Felülés

Guggolás

Vádlira "pipiskedés" "


Teljesen oké. Alap erősítő gyakorlatok saját testsúllyal, ingyen van, akárhol el tudod őket végezni. Ajánlom még mellé a kettlebellt, meg ha be tudsz szerezni egy traktorgumit és egy kalapácsot nyert ügyed van. A tuti az, ha ezek mellé egy köteled is van, tudsz rajta felfelé mászni. Ja, és kéne egy zsák is otthonra.

Tapasztalat, hogy a sima, húzódzkodás-felülés-stb helyett a köredzés jobb ( persze ez saját tapasztalat).

Lehetne pl:

1*10 húzódzkodás

1*10 tolódzkodás

1*50 lábemelés

1*20 guggolás(lassan, szélesen)

1*40 vádli állva

1*1perc kötélmászás csak karból

1*15 kalapáccsal ütés mindkét karra külön

1*2 perc zsákolás tetszőleges ütés-rúgásokkal (pörgősen erősen)

(kettlebellnél te döntöd el, milyen feladatod végzel rá)

Ha végeztél egy körrel, jöhet a következő! Én úgy szoktam, hogy 2 kör után tartok 60mp pihenőt, és 3*2 kört csinálok. Ha nem tudom végig csinálni (pl a legutolsó felülést) akkor annyit csinálok amennyi megy, és megyek a következőre, de mindenképp erőteljesen, izomból nyomjad magad és gyorsan.

De a legfontosabb a kaja! Figyelj oda rá mit eszel, ha szenny kajákat fogyasztasz, tegyél le arról, hogy igazán erős ütésed-rúgásaid legyenek.

Remélem tudtam segíteni.

2015. jan. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi. Akkor változtatok. Egészen idáig ezeket csináltam amiket írtam. Zsákom az van, egyedül kettlebell kell. Köszi. :)
2015. jan. 23. 16:35
 6/8 Rummy válasza:
Remélem tudtam segíteni :)
2015. jan. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Rummy válasza:
Ha gondolod, beiktathatod a légiót (négyütemű fekvőtámasz), meg ahogy látom kihagytam a fekvőtámaszt :)
2015. jan. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szerintem beleteszem majd azt is. Meg sprinteket is futok általában. :)
2015. jan. 30. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!