Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Shaoling vagy Wing Tsun kung fu?

Shaoling vagy Wing Tsun kung fu?

Figyelt kérdés
Melyiket "tanuljam"? Szeretnék versenyekre járni, és azt hallottam, hogy van olyan fajta kung fu, amiben mindent szabad, éppen ezért nem rendeznek belőle versenyt. Melyik ez? És szóba jöhet még a karate (kyokushin) mert önvédelmet is szeretnék tanulni, főleg azt inkább, de a karatéban olyan sok szabály van, legalábbis nekem úgy tűnik, hogy alig van pár megengedett ütés/rúgás.

2014. nov. 1. 11:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
35%

Ha szeretnél versenyekre járni, akkor a shaolin kung-fu és a wing tsun kung-fu kilőve! Ha önvédelmet szeretnél tanulni, akkor ez a kettő pláne kilőve!

Magyarországon sajnos nem oktatnak igazi tradicionális shaolin kung-fut, csak annak egy kamu változatát, aminek semmi harci értéke nincs, csak a pénzedet húzná le!

A wing tsun kung-fu pedig csak egy parasztvakító marketing varázslás, ahol csak jól átmossák az agyadat! Te szerinted az ilyen wing tsunnal és az ehhez hasonló varázslásokkal meg fogod tudni védeni magad a mai világ valódi utcáin? Elárulom neked, hogy nem!

A kyokushin karate már nem volna olyan rossz választás, hiszen az eredeti kyokushin nagyon sok küzdelmi rutint biztosít! A kyokushinnal csak az a probléma, hogy Magyarország legnagyobb részén pocsékul oktatják! Ha találsz egy korrekt színvonalú kyokushin edzést, akkor vágj bele, de ha csak egy kyokushinnak csúfolt "karate hamisítványt" találsz, akkor onnan menekülj!

Ha versenyezni is szeretnél és még reális önvédelmi értékekre is vágysz, akkor ajánlom figyelmedbe a következőket: ökölvívás, thai box, savate, birkózás, judo, BJJ!



#USBORNE

2014. nov. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%
Tudom hogy ez az USBORNE gyerek mindenhova ezt a válaszát másolgatja be, és elfogult, de csak hogy más véleményt is olvass, leírom az enyémet. Én shaolin kung fu-zok már 2 hónapja és nagyon tetszik. A harcművészet az külön műfaj, sokkal nehezebb elsajátítani mint akármelyik küzdősportot. Ahol én tanulok, ott igeni színvonalas az oktatás és nálunk van kesztyűs, ütős edzés is, nem csak a levegőbe csapkodunk:) Fogvédő, bandázs, védő felszerelés meg minden. A box nagyon jó sport lehet, megtanulsz ütni, de szerintem azzal nem tanulod meg védeni magadat. A shaolin kung fu-ban rengeteg önvédelem van, én azt ajánlom. Viszont tényleg nézd meg hogy hova mész, milyen az edzés és az edző, mert tényleg vannak kamu oktatások is. Nálunk aki már 4-5 éve jár kung fu-zni, haladók, és hát.. megnéznék egy boxolót hogy mit csinálna vele, mert baromi gyorsan mozognak ezek a srácok és olyan eséseket, fogásokat és dobásokat tudnak, hogy csak néztem:)
2014. nov. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok. A történet ott kezdődik hogy nálunk nem kamu shaolin harcosok vannak, írtam is hogy mi is boxolunk rendszeresen. Akkor meg mi a probléma? Higgyétek el, nem tudnátok mit kezdeni ezekkel az emberekkel, ezek tudnak bunyózni:) Kedves utolsó: hiába tudsz boxolni, hogy ha van egy képzett shaolinos (nem kamus) aki fog rajtad kettőt és már lent is vagy a földön:)
2014. nov. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
26%

Én elhiszem, hogy nálatok van rendes sparring! Ez nagyon is jó dolog, de ettől még te tényleg azt hiszed, hogy csak ti tudtok bunyózni és ti vagytok a legyőzhetetlen harcosok, titeket senki nem tudna elkapni! Jaj, hagyjuk már ezt kisgyerek! Azért ennyire ne legyél már buta, nagyképű, elfogult és agymosott! Nyisd ki egy kicsit a szemed! Mindig van egy erősebb, mindig van egy gyorsabb, mindig van egy ügyesebb! Nem létezik halhatatlan bunyós! Ti sem vagytok azok virágszálam, el kell hogy keserítselek!

Ha a shaolin kung-fu ennyire "halálos megállíthatatlan" harcművészet lenne, akkor mindenki csak azt akarná tanulni! Sőt, akkor nem is lenne szükség más stílusokra! Csak sajnos ez nem így van, ugyanis a mai Európában eladott shaolin utánzat csak egy kamu! Hiába vered itt a melled, hogy ti ilyen keményen bunyóztok, meg hogy nálatok van kumite! Ezt senki sem hiszi el és senkit sem érdekel! Na és ha mégis van? Akkor is nevetséges, hogy a több száz nagymenő shaolin edzés közül csak egy-kettő tartalmaz randorit! Ez is azt a végtelen kóklerséget mutatja, ami árad az ilyen shaolinhoz, meg wing tsunhoz hasonló parasztvakító rendszerekből!

Te tényleg azt hiszed, hogy ti tojtátok a spanyol viaszt? Hidd el, mások sokkal jobb fogásokat ismernek, másk sokkal jobban tudnak dobni, mások sokkal nagyobbat tudnak ütni, ugyanis mint már mondtam mindig van egy képzettebb harcos! Lehet hogy ezzel most beletaposok a lelkedbe, de nincs se verhetetlen harcművészet, se verhetetlen harcművész! Mindig van egy jobb stílus és mindig van egy erősebb egyén! Ti sem vagytok sebezhetetlenek kisfiam!

Lehet hogy egy sparring során úgy szétkapnám ezeket a nagymenő csapattársaidat, mint a huzat, de az is lehet, hogy ők kapnának szét engem! Ki tudja? Mindig van egy jobb! Hidd el, egy képzett ökölvívó vagy egy profi birkózó ellen ezek a terminátor csapattársaid kitörölhetik a feneküket a csiri-biri fogásaikkal!



#USBORNE

2014. nov. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Csak a válaszod elejét olvastam el, mert túl hosszú:) Egy szóval se írtam hogy azt hiszem, hogy legyőzhetetlenek vagyunk. Dehogy hiszem. Sőt írtam is, hogy én csak 2 hónapja járok kung fu-ra az meg tudom, hogy nem elég semmire se, én ezzel tisztában vagyok. Ezért is nem magamat írtam hanem azokat, akik már 5-6 éve nyomják. Nem tudom te milyen hozzászólást olvastál, de biztos nem az enyémet:) És kérlek ne kisgyerekezz, mert te olyan hamar felkapod a vízet, hogy te is lehetnél ennyi erővel kisgyerek. De hagyjuk a sértegetést. Mindig van jobb és erősebb bunyós, ez egyértelmű, nem is írtam hogy nincs. Ti boxoljatok, én a harcművészetet választottam, nekem ez jött be, nektek az, mindenki boldog!
2014. nov. 5. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
28%

Én nem kaptam fel a vizet kiscica! Én csak megcáfoltam a te butaságaidat! Ennyi történt!

Te konkrétan azt írtad, hogy ezeket a nagymenő csapattársaidat senki sem tudná kiütni, mert nekik olyan lehengerlő tudásuk van, amivel mindenkit leszerelnek! Ez egy nevetséges agymosott duma, amit szépen lereagáltam!

A többi téziseddel egyetértek és osztom is őket!

A lényeg az, hogy Magyarországon az ilyen kung-fu, karate és hasonló stílusokkal nem érdemes foglalkozni, mert a legnagyobb részük hamisítvány, ahol csak a parasztvakításért és a pénzlehúzásért megy a játék! Mivel a kérdező reális önvédelmi tudásra szeretne szert tenni és még versenyezni is akar, így továbbra is az ökölvívást, a birkózást és társait propagálom!



#USBORNE

2014. nov. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Kiscicám látom nem bírod ki, hogy ne a tied legyen az utolsó szó. Légy boldog, te boxolj én kung fuzok. Happy:)
2014. nov. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
28%

Kit érdekel, hogy te mit csinálsz? Én a kérdezőhöz beszélek! Senkit nem érdekelsz, te itt jelentéktelen vagy! Csak ideköptél egy kommentet és kész! Itt a kérdező a lényeg! Te legyél nyugodtan egy legyőzhetetlen shaolin vitéz, a kérdező pedig vágjon bele egy igazi küzdelmi rutinnal bíró harci rendszerbe (pl. ökölvívás, thai box, birkózás, judo)!



#USBORNE

2014. nov. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Látom még mindig nem érted:) Egy szóval se mondtam, hogy nem jó a box meg ezek. Hatásos, de szerintem a harcművészet is az, ha helyesen oktatják. Nem értem, hogy miért kötekedsz még mindig, én le akarom zárni, de te mindig beírsz valami provokálót. Boxolj én meg kung fuzok és ennyi. Légy boldog. ÁMEN:)
2014. nov. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Még mindig ott tartasz hogy legyek legyőzhetetlen shaolin vitéz. Hangsúlyozom utoljára, tudom hogy mindig van jobb harcos és tudom hogy egy képzettebb boxoló le tud győzni egy képzetlenebb harcművészt és ugyan ez fordítva is igaz. Ha gondolod olvasd el ezt még 5-ször, értelmezd és jó lenne ha túl tudnál lépni ezen a dolgon:)
2014. nov. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!