Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan érjem el hogy menjen a...

Hogyan érjem el hogy menjen a húzockodás?

Figyelt kérdés

a suliba ez a feladat és 10et kell megcsinálni évvégére ...

én csak 1-et birok:S:S hogyan tudnám elérni h menjem legalább 10?


2010. jan. 27. 16:49
 1/10 anonim válasza:
0%
gyúrjál vazze'
2010. jan. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
0%
de komolyan
2010. jan. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
jó, de mire? És hogyan?
2010. jan. 27. 17:28
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Próbálj meg nyakhoz húzást csinálni, ha nincs gép akkor pedig egykezes vagy kétkezes súlyzóval nyaktól tolást végezni. Ez egy alap dolog. Nyomjál fekvőtámaszokat, próbáld erősíteni a vállad. Ha csak az egy felhúzást ismételgeted az is egy jó módszer mert attól is erősödsz és szépen folyamatosan egyre több fog menni. Kitartást.
2010. jan. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, kifejezetten segítő szándékkal mondom, hogy az előző válaszadó szerintem nagyon téved. Őszintén, egy pillanatig sem vonom kétségbe a hozzáértését, hiszen az általa leírt gyakorlatok tényleg kiválóak a váll erősítésére és általános erőnlét fokozására, de húzódzkodás fejlesztésére teljességgel használhatatlanok, hiszen ezek egytől egyig a toló irányú erő fejlesztését célozzák és teljesen más izomcsoportokat mozgatnak meg, mint a húzó irányú gyakorlatok, mint például a húzódzkodás maga, szóval éppen az ellenkező irányba hatnak. Ez olyan lenne, mintha rükvercben akarna valaki megtanulni rendes irányban vezetni. Jól látszik ez abból is, hogy rengetegen vannak, akiknek az erőedzésük kimerül a fekvőtámaszozásban, és meg tudnak csinálni simán százat, de húzódzkodásból talán ötöt sem, pedig erős a válluk. A különféle gyakorlatok végehajtására való képességet csakis specifikus edzéssel lehet fejleszteni. Azaz, ha fejleszteni akarod a húzódzkodásod (ezzel is segíteni akarok, így kell helyesen leírni :)), akkor kifejezetten azt kell gyakorolnod. De mivel csak egyet tudsz belőle csinálni, azzal elég hamar elfáradsz, így különbőző könnyített változatokkal kell fejlesztened, hogy később a szabályos is menjen. Például állj egy olyan alacsonyan lévő, masszív rúd elé, ami az álladig ér, amikor a talpadon vagy lábujjhegyen állsz, és ragadd meg a húzódzkodásnak megfelelő módon, engedd le magad teljesen, és húzd fel magad úgy, hogy a lábaddal segíted a mozdulatot. Vigyázz, ha valójában guggolást végzel, csak közben fogod a rudat, akkor azzal nem fejlődsz semmit, csak becsapod magad! A karod végezze az igazi munkát, érezd a húzást, a lábad tényleg csak segítsen! Biztos felmerül, hogy jó, de mennyire segítsen. Nos, annyira, hogy ebből a könnyített módozatból biztosan meg tudj csinálni tízet. Ennyire legyen könnyű a gyakorlat, de amikor csinálod, csinálj csak hármat vagy ötöt, többet semmi esetre sem! Egyetlen alkalommal se fárasztd el magad! Viszont ezekből a rövid sorozatokból csinálj sokat, egész nap folyamán! Szóval az a rúd legyen kéznél, és amikor nagy hirtelen eszedbe jut, csinálj 3-5 könnyített húzódzkodást, mondjuk fél óránként, ahogy jön! Csináld ezt a hét hat napján, egy napot pihenésre szánj! Két-három hetente teszteld le, hogy hány rendes, szabályos húzódzkodást tudsz csinálni. Meg fogsz döbbenni, mert fejlődni fogsz, még így is, hogy egyszer sem fárasztottad el az izmaidat, és egy szabályos húzódzkodást sem csináltál. Ahogy fejlődsz, mindig segíts egyre kevesebbet a lábaddal, végül áttérhetsz a szabályos, segítség nélküli húzódzkodásra, de két dolgot mindig tarts szem előtt: mindig maximum 5 ismétlést végezz, és soha ne fárasztd el magad! Rengeteg idő az a pár hónap, ami rendelkezésedre áll, és ilyen módon nem, hogy tízet meg tudsz majd csinálni, hanem sulirekordot is simán dönthetsz. Egyébként az edzésmódot, amit leírtam neked, GTG-módszernek hívják (Grease the Groove), hivatalos fórumokon érdemes róla olvasni, mert jelenleg a világ egyik leghatékonyabb edzésmódszere. Remélem sikerült átadnom a lényeget, és tudtam segíteni. Ha valami nem világos, várom a kommentet vagy akár a privát mailt! Sok sikert kívánok!
2010. febr. 1. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Elnézést kérek az általánosításért az előttem lévő válaszadótól, hadd korrigáljam tévedésem: A nyakhoz HÚZÁS az jellege és a dolgoztatott izomcsoportok miatt valóban fejlesztheti a húzódzkodást, de a fekvőtámasz és a nyaktól TOLÁS semmi esetre sem helyettesíthetik azt, mivel ezek már tényleg mindketten toló irányúak, így hatástalanok az aktuális cél szemponjából az előző válaszomban lírtak miatt. Még egyszer elnézést!
2010. febr. 1. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Barátodat megkéréd hogy húzóckodás közben segítsen és tolja meg kicsit a lábad.
2010. febr. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

figyu én is egyszerre csak 1-et bírtam megcsinálni

de elkezdtem edzeni meg is mondom mit

1 húzockodást bírtam csinálni

20 húzockodást csináltam összesen

úgy hogy 1 húzockodás 10 fekvőtámasz

és ezt megcsin 10-15 ször-20 szor

annyiszor amíg nem szartam be

és ezt csak

1-két hete csniálom

és megbirok már 7-et csin egyszerre

csináld te is ezt az edzéstervet



Üdv!Jó edzést kívánok

2010. okt. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

jajj sorry, azóta már megy, jártam kondiba is :)

10simán összjön;| ja és köszi a válaszokat:D

2010. okt. 13. 21:34
 10/10 viviendre válasza:
a lényeg hogyha húzockodni akarsz akkor csak húzolkodjál, ha 1 megy akkor 1 percenként 1et és ha majd már az se megy akkor pihi és amikor ujra megy akkor azonnal! :) csak így lessz nagyobb a sorozatszámod
2013. nov. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!