Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Munka mellett sport hogyan?

Munka mellett sport hogyan?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok, nehéz fizikai munkát végzek, gyakran 20-30-40 kilók mozgatása, gyakran a munkaidőm 70-80%-ban, folyamatos állás, illetve mozgásban vagyok, de nem nagyon van üldögélés. Nap végére már van, hogy a szemem kiesik, annyira fáj mindenem és nyilván elfáradok. A mozgásra nem nagyon tudom rávenni magam. Nem is töltök itthon túl sok időt, néhány órát, abban a néhány órába beletartozik az a fél óra üveges szemmel meredés előre, amíg magamhoz térek munka után és a tisztálkodás, ami általában fél óra.

Hogyan oldjam meg? Más ezt hogyan csinálja? Egyszerűen a hátam közepére sem kívánom sokszor a mozgást, de a párom meg hajt, mert így soha nem érek el semmit, és ha nem mozgok, akkor inkább ne is találkozzunk...


2014. nov. 25. 16:45
 1/6 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem kerékpárral járok dolgozni, ami egy tempósabb 20-25 perc oda, lassabb 25-30 perc visszafelé.
2014. nov. 25. 16:47
 2/6 anonim ***** válasza:
A párod egy idióta te pedig (nekem úgy tűnik, hogy) eleget mozogsz nap közben és inkább pihenned kéne.
2014. nov. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sokat mozgok, rengeteget, főleg ahhoz képest, ahogyan előtte éltem. Viszont mégsem fogyok. Az kellene.

Bár némi izom, az azért került rám.

2014. nov. 25. 17:05
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem hisztizek, mert mozogni kell, és ha az ember nagyon fáradt, sokszor akkor is meg kell emberelnie magát.

De tényleg, amikor nagyon nem megy, akkor is eröltessem?

2014. nov. 25. 17:07
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a napi mozgásod meg van a kerékpározással. Figyelj oda az étkezésre, az egyébként is jobban számít, mint a mozgás.

A pihenésre is szánj időt.

Egyébként én olyan mozgást javasolnék neked, ami kikapcsol, feltölt, pl. a jóga. Nagyon sok energiát ad, nagyon jó a mindennapi stressz levezetésére.

2014. nov. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Minden nap 1 órát kerékpározol + munka, ez bőven elég mozgás. Ha fogyni akarsz akkor az étrendeden kéne változtatnod. (már ha te is le akarsz fogyni nem csak a jófej párod szeretné).
2014. nov. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!